Zdrowe przepisy na obiad

Wielu z nas Indie kojarzą się z długimi filmami Bollywood czy z kultem krów, które swobodnie poruszają się po ulicach wielkich miast. Jednak Indie to nie tylko różnorodna kultura ale i wywodząca się ze starożytności medycyna naturalna poszukująca równowagi w ciele człowieka.

Obiad z ajurwedą

ajurweda przepisy na obiadCoraz bardziej popularny w ostatnich latach staje się hinduski program zdrowia znany przez wielu pod nazwą ajurweda. Ajurweda ma dać nam wskazówki jak prawidłowo funkcjonować i komponować swoją dietę w zgodzie z naszym wnętrzem. Ajurweda dąży do tego aby utrzymać w organizmie zarówno dobrostan fizyczny, psychiczny oraz dba o to abyśmy żyli w równowadze z naturą która nas otacza. Zachowanie tego balansu pozwoli cieszyć się nam długowiecznością oraz zapewni nam dobrą kondycję ciała oraz ducha. W medycynie ajurwedyjskiej każdy określany jest według typu energetycznego. Na tej podstawie dobierane są produkty które może spożywać dany typ. Zbudowani bowiem jesteśmy z pięciu żywiołów których proporcje są różne w zależności od typu jakim jesteśmy. Dieta ma zrównoważyć nasz stan zdrowia. Doskonale sprawdzą się tu różnego rodzaju przepisy. Książka kucharska ajurweda przepisy na obiad i nie tylko w prosty i przystępny sposób może nam wytłumaczyć jak powinniśmy zacząć zdrowo się odżywiać w zgodzie ze swoimi żywiołami. Dzięki temu będziemy mogli jeść nie tylko zdrowo, ale i odzyskać życiową energię, witalność i chęci do działania. Osobiście na początku drogi ze zmianą stylu życia i diety polecam posiłkować się poradnikami lub książkami. Obiad w każdej kulturze jest bardzo ważny dlatego przechodząc na ajurwedyjski styl życia powinniśmy poświęcać mu równie wiele uwagi co wcześniej.

Zdrowe posiłki i zmiana diety daje nam możliwość dłuższego i lepszego życia. Jednak ajurweda daje nam coś więcej niż jedynie przepisy na temat zdrowych potraw. Wraz z potrawami w parze idą również zmiana stylu życia oraz zgoda z naturą, która jest również częścią nas.