Zamienne końcówki do szczoteczek sonicznych Smilesonic

Mycie zębów to zagadnienie tylko pozornie banalne. Aby robić to prawidłowo, należy szczotkować zęby nie tylko kilka razy dziennie, lecz przede wszystkim pamiętać o wszystkich zasadach i zaleceniach wystosowywanych przez stomatologów. Jednak nawet to nie gwarantuje lśniącego uśmiechu, ponieważ tradycyjne szczoteczki manualne nie są w stanie oczyścić uzębienia z taką samą precyzją, z jaką robią to szczoteczki elektryczne.

Stosowanie końcówek do szczoteczek sonicznych Smilesonic

końcówki do szczoteczek sonicznych smilesonicStąd właśnie bierze się rosnąca popularność szczoteczek sonicznych. Dzięki ich używaniu mycie zębów jest o wiele łatwiejsze i przynosi znacznie lepsze rezultaty. Efektowne oczyszczanie wynika z tego, że dzięki sonicznym ruchom szczoteczki intensywniej i dokładniej docierają do wszystkich miejsc, a włosie usuwa nazębny kamień. Należy jednak pamiętać, że również końcówki do szczoteczek sonicznych Smilesonic ulegają zużyciu i należy je wymieniać na nowe. Ze względu na to, że zmieniają one kolor pod wpływem stopniowego eksploatowania, nie trzeba pamiętać, kiedy należy wymienić końcówkę – szczoteczka sama znać użytkownikowi, że nadeszła pora na zamianę. Niezwykle ważne jest również to, że istnieje kilka rodzajów końcówek. Wybierać je należy w zgodzie z potrzebami swoich zębów, ponieważ zupełnie innego podejścia wymaga uzębienie wrażliwe, a innego to, które wymaga wybielenia. Do codziennego mycia polecane są końcówki nazwane „dailycare”, ponieważ ich działanie jest delikatne, a rola zamyka się w typowym oczyszczaniu, bez dodatkowych funkcji. Zęby wrażliwe potrzebują szczególnego rodzaju ruchów, dlatego właśnie osobom wymagającym zatroszczenia się o ich zęby i dziąsła poleca się końcówki „sensitouch”. Innym rodzajem są końcówki „shinywhite” – idealne dla wszystkich chcących wybielić zęby i usunąć nieprzyjemne przebarwienia  (ale nie zniszczyć płytki!).

Warto również pamiętać, że nawet noszenie aparatu ortodontycznego nie będzie przeszkodą w używaniu szczoteczki sonicznej, ponieważ dla posiadaczy aparatu również są specjalne końcówki „ortoclean”. Oznacza to, że właściwie każdy, łącznie z dziećmi, może korzystać z nowoczesnych technologii, aby w domowym zaciszu dbać o swój uśmiech i zdrowy, lśniący wygląd zębów. Najlepiej samemu porównać działanie szczoteczki manualnej z elektryczną.