Zakup pomidorów suszonych do omleta

Są wakacje i spędzam je u swojej mamy, której dawno nie widziałam. Zawsze rano robi mi przepyszne śniadanie. Dzisiaj wstałam i dostałam ładnie wyglądającego omleta. Był on rewelacyjny w smaku. Zastanawiałam się, jaki sekret kryje się za tym smakiem. Zapytałam się mamy, a ona powiedziała, że to specjalna przyprawa, którą kupuje u siebie w sklepie osiedlowym. Byłam bardzo ciekawa, jaka to jest przyprawa.

Użycie przyprawy z suszonych pomidorów

pomidory suszone - przyprawa do omletaOkazało się, że jest to przyprawa z suszonych pomidorów. Faktycznie były one wyczuwalne w smaku. Ja mieszkam w innym mieście, wiec jestem ciekawa, czy u mnie też będą takiego typu przyprawy. Podeszłam popołudniu z mamą do tego sklepu i zakupiłam sobie dwa opakowania. Zabiorę je ze sobą do domu. Zrobię takiego samego omleta swojemu mężowi. Ciekawe czy rozpozna ten smak. Postanowiłam też wpisać w wyszukiwarce internetowej zagadnienie: pomidory suszone – przyprawa do omleta. Liczyłam na to, że znajdę również ją w moim mieście. Okazało się, że faktycznie jest, ale w różnych wersjach. Zamówiłam też przez Internet kilka takich opakowań. Mamy u siebie taki fajny sklep, gdzie możemy robić zakupy przez Internet, a jego pracownik nam przywozi zakupy do domu. Poprosiłam swoją mamę, by nauczyła mnie robić tego przepysznego omleta. Pokazała mi wszystko krok, po kroku. Wróciłam do domu i postanowiłam następnego dnia zrobić takie pyszne śniadanie mężowi. Również był pod ogromnym wrażeniem tego smaku. Do końca nie wiedział, co jest takie wyczuwalne w tym omlecie. Dopiero jak mu powiedziałam, to rozpoznał ten smak. Zdziwił się, że jest taka przyprawa, ponieważ suszone pomidory kojarzyły mu się tylko z kawałkami pomidorów. Od dzisiaj będziemy częściej używać tego typu przyprawy. Bardzo nam ona smakuje, więc trzeba jej zakupić na zapas, tak byśmy mogli jej używać do innych potraw.

Zacznę jej dodawać do potraw, zamiast suszonych pomidorów. Ta przyprawa jest o wiele tańsza, niż tradycyjne suszone pomidory. Będzie to jakaś oszczędność dla naszego portfela. Zakupiliśmy sześć opakowań. Powinny nam wystarczyć na co najmniej miesiąc. Jutro przygotuję pieczeń z ta przyprawą. Mam nadzieję, że będzie również rewelacyjnie smakować, tak jak ten omlet. Mąż chce bym częściej z rana przygotowywała takie śniadanie. Muszę temu sprostać.