Zakup nowego skutera

 

Posiadanie własnego środka transportu jest niemalże obowiązkowe w dzisiejszych czasach. Jest to przeważnie samochód, motor lub skuter, których używamy za każdym razem, kiedy chcemy załatwić jaką sprawę w mieście czy poza nim. Jest to bardzo wygodne, gdyż jesteśmy niezależni i sami załatwiamy swoje sprawy. Podobnie jest w przypadku osób niepełnosprawnych.

Czy potrzebny jest skuter elektryczny dla inwalidy?

nowe skutery elektryczne - sklepWiększość osób niepełnosprawnych prowadzi mocno ograniczony tryb życia, która głównie skupia się na przebywaniu w domu. Wynika to z faktu, że w przeważającej części, miasta nie są dostosowane do wymagań inwalidów i posiadają mnóstwo przeszkód takich jak wysokie schody, strome podjazdy czy krawężniki, które skutecznie utrudniają przemieszczanie się osobom na wózkach inwalidzkich.  Pozostaje im jedynie jazda po ulicach, ale do tego potrzebne są nowe skutery elektryczne – sklep medyczny jest najlepszym miejscem na ich zakup. Znajdziemy w nim wiele modeli tychże urządzeń, które są wyprodukowane z myślą o osobach, które z różnych przyczyn nie są w stanie się samodzielnie przemieszczać. Skutery są znacznie szybsze niż elektryczne wózki inwalidzkie, ponieważ mają mocne silniki i wydajne akumulatory. Skuter elektryczny może rozwinąć prędkość nawet do piętnastu kilometrów na godzinę i jest w stanie pokonać dystans nawet czterdziestu kilometrów bez konieczności ładowania akumulatora. Dzięki temu inwalida może za jednym razem załatwić kilka spraw. Skuter jest wyposażony w licznik, który ułatwia prowadzenie kontroli nad przejechanymi kilometrami i prędkościomierz. Dzięki kompletnemu wyposażeniu w postaci świateł z przodu i z tyłu, kierunkowskazów i bocznych lusterkach, skuterem można jeździć po ulicach w ciągu dnia i po zmroku. Dla bezpieczeństwa inwalida jest zapięty pasem biodrowym, aby nie wypaść w trakcie jazdy.

Skutery dla inwalidów są bardzo praktyczne i pozwalają na stanie się samodzielnym i niezależnym obywatelem. Już nie musi o zależeć od pomocy innych, gdyż może na skuterze jechać do sklepu na zakupy, do urzędu załatwić sprawy czy na wizytę do lekarza. Nowe pojazdy są dość drogie, ale można je nabyć na raty wygodne w spłacie. Najtańsze modele inwalidzkich skuterów elektrycznych znajdziemy za około dwa tysiące złotych.