Wyjątkowe rozwiązanie, czyli muzyczny sterownik oświetlenia

Oświetlenie LED stało się ostatnimi czasy niezwykle popularnym rozwiązaniem. Te różnobarwne taśmy bądź lampy potrafią nadać ciekawego klimatu każdemu pomieszczeniu. Popularne stało się montowanie tego typu oświetlenia w gabinetach, sypialniach, a nawet salonach. Aby jednak uzyskać w pełni wyjątkowy efekt, warto połączyć bodźce wizualne z dźwiękowymi i wyposażyć się w muzyczny sterownik do lamp LED. 

LED w połączeniu z muzyką 

sterownik muzyczny ledLedy muzyczne rodzaj oświetlenia, który odpowiednio reaguje na muzykę, zmieniając m.in. nasilenie czy kolor oświetlenia. Światło jest w stanie reagować na tony, rytm oraz głośność dźwięku. Aby jednak było to możliwe, należy najpierw zakupić odpowiedni sterownik muzyczny LED, czyli nieduże urządzenie podłączane między oświetleniem a źródłem zasilania. To właśnie on umożliwia oświetleniu dostosowywanie się do odtwarzanej muzyki. Istnieją sterowniki zaopatrzone w mikrofon, które nasłuchują odtwarzaną muzykę, oraz sterowniki wyposażone w wejście Mini Jack. Wejście to umożliwi podpięcie urządzenia bezpośrednio do źródła muzyki. Sterownik można podłączyć do standardowych taśm LED RGB oraz do cyfrowych taśm LED. Ledy muzyczne w standardowej wersji reagują tak samo na całym pasku, natomiast te cyfrowe dysponują efektów i trybów świetlnych. Co więcej, cyfrowe taśmy LED posiadają poszczególne sekcje pikseli, które reagują na dźwięk w indywidualny sposób. Sterowniki dostępne są w wersji RGB oraz RGBW. Ta pierwsza obsługuje wszystkie barwy z palety RGB, natomiast w tym drugim przypadku dochodzi do tego barwa biała. 

Sterowniki do oświetlenia LED pozwalają stworzyć w każdym pomieszczeniu niesamowity klimat. Połączenie dźwięków z kolorowym światłem z pewnością zrobi niesamowite wrażenie na wszystkich gościach. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku wszelkiego rodzaju imprez i spotkań. Sterowniki te pozwolą zamienić nudny salon w pomieszczenie rodem z przyszłości!