Wszystko o najważniejsze w skrzynkach na listy

 

Każdy zapewne zna skrzynki na listy umieszczane w drzwiach, które są nieodłącznym elementem wystroju amerykańskich drzwi wejściowych. Popularność specjalistycznych skrzynek za oceanem jest tak duża, że bardzo często można je dostrzec oglądając filmy dziejące się we współczesnej Ameryce. Ich największą zaletą jest wygoda, ale nie tylko one są bardzo funkcjonalnymi gadżetami.

Zalety przelotowych skrzynek na listy

skrzynki na listy - przelotoweJeżeli nie ma nas w domu, gdy listonosz zapuka do naszych drzwi, pojawia się problem. Jeśli, dodatkowo, jest to przesyłka polecona, niezbędny jest podpis do jej odebrania. Wtedy roznoszący listy i paczki ma do wyboru: zostawić awizo lub włożyć kopertę do skrzynki na listy odbiorcy. Takie zawieszane puszki z małym otworem są dobrym rozwiązaniem, jednak jeszcze lepsze są skrzynki na listy – przelotowe. Zazwyczaj znajdziemy je w blokach, gdyż można je zamontować tuż przy wejściu, po jednej dla każdej z rodziny, aby listonosz nie musiał podchodzić do każdego mieszkania z przesyłką. Mały, podłużny otwór jest zamykany przez uchylający się kawałek metalu, który można łatwo unieść i przez niego zajrzeć do środka. Ze względów bezpieczeństwa, pojedyncze, większe skrzynki mieszczą wszystkie listy, które spadają na samo dno skrzynki i nie można ich tak szybko zobaczyć. W tego typu pojemnikach odebrać prasę można tylko dzięki kluczykowi, który jest w zestawie. Odpowiednio zamknięta skrzynka pozwala czuć właścicielowi poczuć, że jego korespondencja jest szczelnie zamknięta i nikt niepowołany jej nie zabierze. Taką skrzynkę można zamontować już w cienkich murach, na przykład, przy bramie na posesji, jeżeli mieszkamy w domku jednorodzinnym. Mimo że można ją montować już na niewielkich słupkach, nie jest niestabilny – posiada gruby front i nie ma śrub montażowych. Dwa panele, przednie i tylne są ze sobą połączone i przypominają szufladę z drzwiczkami, więc aż dziw bierze, że taka prosta konstrukcja sprawdza się już od bez mała kilkuset lat.

Mimo niewielkich gabarytów skrzynka na listy przelotowa pomieści nawet koperty A4. Gadżet na listy jest wykonany ze stali kwasoodpornej i nierdzewnej. Oznacza to, że ani zwykłe, ani kwaśne deszcze nie zepsują skrzynki. Solidnie wykonana może wyglądać ładnie i spełniać swoją funkcję przez wiele lat, a nawet pokoleń.