Wskazówki dotyczące malowania stali

Jest kilka kroków, które należy wykonać, aby uzyskać prawidłowe malowanie stali. Te kroki obejmują czyszczenie, przygotowanie i aplikację. Po ich zakończeniu stal jest gotowa do malowania. Aby zapewnić najlepsze wyniki, ważne jest przestrzeganie właściwej procedury. Wykonanie tych kroków zapewni trwałość i estetykę naszej stali. Poniżej wymieniono kilka wskazówek dotyczących prawidłowego malowania stali. 

Malowanie stali w kilku krokach

malowanie r60Po prostu postępujmy zgodnie z nimi, a uzyskamy piękny, trwały efekt w mgnieniu oka. Proces czyszczenia stali po malowaniu wymaga usunięcia osadów korozyjnych, luźnych powłok i innych wad. Proces jest tak efektywny, że powierzchnia stali wykazuje charakterystyczny połysk. W niektórych przypadkach konieczne jest usunięcie mocno przylegających powłok. W takim przypadku czyszczenie stali po malowaniu może wiązać się z użyciem kwasów, skrobania lub środków trawiących. W zależności od rodzaju powłoki metody te mogą być bardziej lub mniej skuteczne. W wielu przypadkach rdzę można usunąć przy użyciu domowego wybielacza. Jednak wybielacz jest żrący i toksyczny, dlatego podczas pracy z nim zawsze używaj gumowych rękawic. Przed zastosowaniem wybielacza należy przeczytać instrukcje bezpieczeństwa na produkcie. Przed nałożeniem farby konieczne jest przygotowanie powierzchni. Części stalowe, które nie są przygotowane do malowania, muszą być dokładnie oczyszczone i wolne od zgorzeliny walcowniczej, rdzy i innych ciał obcych. Proces czyszczenia jest intensywniejszy gdy chodzi o malowanie r60 niż w przypadku stali gatunku ST2. Idealnie powierzchnia powinna wyglądać metalicznie

, bez widocznej zgorzeliny lub rdzy. Aby poprawić przyczepność powłok malarskich, elementy stalowe należy pokryć fosforanem żelazowym. Stal musi być wolna od olejów i tłuszczów. Przed nałożeniem farby powierzchnie metalowe należy odpowiednio oczyścić. Niektóre powierzchnie są zbyt brudne do malowania.

Przygotowanie powinno obejmować usunięcie wszelkich ciał obcych lub słabo przylegających powłok malarskich. Po oczyszczeniu powierzchni należy ją ponownie zagruntować. Do usunięcia lekkiej rdzy i zanieczyszczeń można zastosować lekkie piaskowanie. Najlepiej przestrzegać procedur bezpieczeństwa producentów. Ta procedura wymaga więcej przygotowań, ale może być jedyną, na którą mamy czas.