Własna farma fotowoltaiczna

Inwestycja w odnawialne źródła energii jest jednym z lepszych pomysłów. Całkiem śmiało można stwierdzić, że jest to bardzo bezpieczna inwestycja. Na naszych terenach najbardziej opłacalnym odnawialnym źródłem energii elektrycznej jest słońce. I to właśnie w nie powinniśmy inwestować. Oczywiście przed podjęciem jakichkolwiek kroków powinniśmy się lepiej zorientować w temacie. Chociażby po to, aby dowiedzieć się jak wygląda budowa takiej elektrowni słonecznej.

Budowa farmy fotowoltaicznej

dzierżawa działki pod fotowoltaikęInwestycja w farmę fotowoltaiczną to bardzo duże przedsięwzięcie, więc powinniśmy podejść do sprawy w należyty sposób. Budowa takiej elektrowni słonecznej tak samo jak każda inna budowa wymaga od nas stworzenia projektu, wybrania działki na której zostanie wybudowana i innych tego typu czynności. Wcale nie musimy kupować działki na taką farmę, bardzo często dzierżawa działki pod fotowoltaikę jest znacznie bardziej opłacalna. Zwłaszcza że dzięki temu, że będziemy dzierżawić działkę, a nie ją kupimy, to znacznie obniżymy początkowe koszty. Jeśli już mamy wybraną działkę, to powinniśmy zlecić wykonanie mapy do celów projektowych, na której zostanie wykonany projekt całej farmy. Wybierając działkę musimy pamiętać o tym, że gleba musi być słabej jakości, ponieważ ułatwi nam to uzyskanie zgody na budowę. Na działkach, gdzie jest bardzo dobrej jakości gleba niestety nie możemy budować tego typu urządzeń.

Kwota potrzeba do zrealizowania takiej inwestycji uzależniona jest od tego jak dużą farmę byśmy chcieli wybudować. Im większą farmę chcemy zbudować, tym więcej będziemy musieli zainwestować. Warto wspomnieć o tym, że koszt inwestycji nie rośnie proporcjonalnie do wielkości farmy, ponieważ budując bardzo dużą farmę możemy liczyć na spore rabaty u producentów.