Wiele wydarzeń w studiu animacji

Wychowując małe dzieci mamy w sobie tą odpowiedzialność iż chcemy mu pokazać jak funkcjonuje świat i uczyć go wszystkiego. Natomiast sami nie jesteśmy specjalistami w każdej dziedzinie zatem warto wspomagać się wszelkiego rodzaju szkoleniami jak i warsztatami. Jest ich organizowana cała masa również dla najmłodszych. Pokazywany jest tam świat w takiej formie aby były w stanie go zrozumieć.

Odwiedziny w studiu animacyjnym

studio animacjiZatrudnia się specjalistów od pracy z dziećmi oraz pedagogów wraz z psychologami. Cała kadra wspólnie opracowuje program aby pokazywać dzieciom jak najbardziej przejrzyście świat. Powstało w tym celu wiele takich miejsc jak studio animacji. Jest to doskonale zorganizowane przestrzenne miejsce, wykorzystuje się do pokazów wielu produkcji filmowych. W ten sposób możemy tych najmłodszych jak i starszych wprowadzić w świat kinematografii i wielu specjalizacji z tym związane jak montaż filmów, czy omawianie zawodów związanych z tą branżą. Pokazywane są tam dzieciom nowe technologie multimedialne. Żyjąc w czasach cyfryzacji dobrze by było, aby dzieci miały świadomość jak powstaje film. W studio animacji często pracują twórcy animacji poklatkowej. Pokazują oni fantastyczną lecz czasochłonną technikę powstawania filmów za pomocą łączenia w całość zdjęć. Takie miejsca są bardzo często wykorzystywane przez studentów kierunków związanych z kinematografią takie jak aktorstwo czy reżyseria. Młodzi aktorzy mogą podpatrzeć ok kulis jak działa ten świat i stawiać pierwsze kroki za kamerą. Ponadto początkujący aktorzy ciekawi wszystkiego podglądają powstawanie manekinów, makiet oraz miniatur. Nie rzadko wykorzystują to miejsce jako inspiracje w swoich pracach dyplomowych. W studiu animacji organizowane są różnego rodzaju festiwale zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Spotkania autorskie dla dzieci są wyjątkową okazją do poznania autorów ulubionych książek lub postaci z bajek.

Zaprasza się wówczas gości z kraju i z zagranicy. Zazwyczaj jest to bardzo duże wydarzenie, lecz studio animacji jest na to przygotowane gdyż posiada bardzo obszerne sale, w których mogą odbywać się spotkania. Wszędzie jest przestrzeń do tego typu wydarzeń. Miejsce ma swoją stronę internetową na której możemy na bieżąco podglądać całą działalność jaką prowadzi.