Uniwersalny mop do paneli i kafelków

Jednym z najważniejszych obowiązków w domu, które trzeba wykonywać bardzo regularnie jest mycie podłóg. Obecnie na sklepowych półkach znajdziemy ogrom produktów czyszczących do drewna, laminowanych paneli czy kafelek. Znajdziemy również mnóstwo różnych mopów do czyszczenia. Wszystkie mają swoje wady i zalety, a to, na jaki mop się zdecydujemy zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Nie bez znaczenia jest również budżet, jakim dysponujemy. A więcej o tym poniżej.

O uniwersalnych mopach do czyszczenia

vileda mop ultraJak już podkreślono, mycie i pielęgnowanie podłóg w domu jest bardzo ważne. Jednak ta czynność przez wielu z nas jest postrzegana jako bardzo nielubiana i niekomfortowa, jednak niezbędna. Większość z nas myje podłogi za pomocą prostego kija i końcówek. Albo jest to prosty, prostokątny mop lub też okrągły z popularnymi niegdyś frędzlami. Ta druga opcja jest obecnie nieco mniej popularna, gdyż wyciskanie takiego mopa nie należy do najprzyjemniejszych czynności, chyba że mamy specjalne wiadro do odwirowywania nadmiaru wody z mopa. Płaskie mopy, na przykład vileda mop ultra, również mają specjalnie do nich dopasowane wiadra, dzięki którym można odcisnąć nadmiar wody z mopa. Zakup takiego wiadra jest bardzo dobrą opcją, gdyż dzięki niemu unikniemy  dotykania i wyciskania brudnego mopa. Oczywiście takie rozwiązanie jest dużo bardziej komfortowe w porównaniu do niegdysiejszych metod mycia podłóg. Kiedyś moczono kawałek szmatki w ciepłej wodzie z płynem i zakładano ją na szczotkę do zamiatania. Oczywiście nie było to wygodne rozwiązanie, gdyż szmatka ciągle się odwijała z namiastki mopa. Dziś rozwiązania są dużo wygodniejsze. Możemy nawet zainwestować w robota sprzątającego, który będzie zamiatał, a także mopował podłogi za nas. Wystarczy tylko wlać do małego urządzenia wodę.

Jak widzimy, istnieje wiele sposobów na mycie podłóg. Na sklepowych półkach odnajdziemy ogrom zarówno produktów do mycia paneli jak i drewna, ale też wszelkich mopów. Dzisiejsze rozwiązania są naprawdę skuteczne, dodatkowo można dostosować wkład do mopa do podłogi, którą mamy zamiar właśnie umyć. Najdelikatniejszy mop i specjalny środek będzie nadawał się do mycia drewnianych paneli. Nieco inny środek należy używać do czyszczenia kafelków.