Uniwersalne posadzki betonowe

Beton jest obecnie jednym z podstawowych surowców do produkcji materiałów wykończeniowych. Jest to surowiec jak się okazuje wyjątkowo pożądany przez producentów. Daje się bardzo łatwo formować, po zastosowaniu różnych dodatków można go skutecznie barwić i wzmacniać jego strukturę. Beton zawdzięcza swój wnętrzarski sukces stylowi industrialnemu, który obudził zainteresowanie tym materiałem i pobudził do prac nad podnoszeniem jego funkcjonalności.

Różnorodne posadzki z betonu

minimalistyczne podłogi betonowe dekoracyjneProjekt wykończenia wnętrz oparty na bardzo dobrym zestawieniu elementów aranżacyjnych zupełnie nie wyklucza zastosowania wykonania posadzki w technologii betonowej wylewki. Właściwie dobrane minimalistyczne podłogi betonowe dekoracyjne w odcieniach szarości mogą być znakomitym, kwaśnym uzupełnieniem każdej słodkiej aranżacji przełamującej nieco utarte konwenanse. Inną sprawą jest to, że obecnie posadzki betonowe mogą mieć dowolną barwę dzięki czemu można je doskonale wpasować do preferowanego stylu. Posadzki betonowe wykonywane na bazie wylewek tworzą jednolite połacie przerywane koniecznymi, nielicznymi szczelinami dylatacyjnymi. Na tym polega podstawowa przewaga wylewek nad posadzkami z płyt gdzie występuje duża ilość spoin, w których rozwijają się alergeny. Posadzki betonowe mogą posiadać minimalistyczny i bardzo ekskluzywny charakter w zależności od zastosowanych dodatków i sposobu wykonania. Posadzka betonowa uzyskuje barwę i fakturę poprzez dodanie do masy betonowej barwników i kruszyw mineralnych. Powstałe w ten sposób efekty mogą być naprawdę powalające. Dopełnieniem czynności prowadzących do uzyskania oczekiwanego efektu jest szlifowanie i polerowanie wyschniętej wylewki. Otrzymujemy mniej lub bardziej błyszczącą posadzkę w zależności od intensywności obróbki mechanicznej. Tak otrzymaną dekoracyjną powierzchnię należy zabezpieczyć. Można ją poddać działaniu impregnatów lub poddać zabiegowi polimeryzacji.

Posadzki betonowe, jeśli się nam już znudzą można malować na dowolny kolor farbami akrylowymi lub winylowymi. Ze względu na ich równą powierzchnię łatwo ją pokryć różnego rodzaju panelami. Zanim to jednak zrobimy warto się cieszyć jak najdłużej z posiadania efektywnej i bardzo odpornej posadzki betonowej. Jedną z propozycji na wykonanie bezspoinowej podłogi z betonu jest zastosowanie mikrocementu.