Uniwersalne plastry niezbędne na każdą wyprawę

 

Survival to ostatnimi czasy bardzo popularne słowo. Coraz większa rzesza ludzi interesuje się tym tematem, a wielu spośród nich przechodzi od słowa do czynu i zaczyna kompletować potrzebne akcesoria. Jedną z istotnych kwestii w temacie survivalu jest skomponowanie swojego osobistego plecaka ucieczkowego.

Opatrunki, narzędzia i zapas żywności

plastry z opatrunkiemCo powinno znaleźć się w plecaku ucieczkowym? Najprościej mówiąc, wszystko to, co pomoże nam w sytuacji kryzysowej. Najbardziej niezbędne rzeczy, spakowane w jednym miejscu. Idea tego plecaka polega na tym, że w sytuacji, w której będziemy zmuszeni szybko opuścić miejsce zamieszkania, nie tracimy czasu na pakowanie, ponieważ wszystkie niezbędne rzeczy czekają gotowe w naszym plecaku. Najważniejsze dokumenty, które mogą okazać się przydatne na wypadek, gdybyśmy nie mieli możliwości powrotu. Zapas produktów żywnościowych, dzięki którym przetrwamy pierwsze dni, na wypadek, gdybyśmy musieli się ukrywać z dala od cywilizacji. Powinny to być gotowce w puszce, lub też w formie suchej, do zalania wodą. Woda pitna to oczywiście podstawa. Dobrze jest mieć coś, co ułatwi rozpalenie ognia, oraz metalowy kubek, w którym możliwe będzie zagotowanie wody. Kolejnym niezbędnym elementem będzie apteczka. Warto skomponować ją samemu, wedle własnych potrzeb. Gotowe apteczki mogą nie zawierać rzeczy, które okażą się potrzebne. Plastry z opatrunkiem to absolutna podstawa. Przydadzą się zarówno do drobnych skaleczeń, jak i przeróżnych otarć. Może okazać się, że nasze buty nie są tak wygodne, jak nam się wydawało i po jakimś czasie, lub pod wpływem wilgoci, zaczną obcierać. Wtedy plastry z opatrunkiem uratują nam życie i umożliwią kontynuowanie marszu. Poza środkami opatrunkowymi, w apteczce powinny się znaleźć rękawiczki lateksowe, koc termiczny, oraz oczywiście kilka niezbędnych środków farmakologicznych. Zależnie od pory roku można zaopatrzyć plecak w śpiwór. Niezbędne będą oczywiście podstawowe narzędzia, oraz źródło światła w postaci latarki.

To, co spakujemy do naszego plecaka ucieczkowego powinno być ściśle związane w posiadanymi umiejętnościami. Jeśli nie jesteś w stanie rozpalić ognia za pomocą krzesiwa, lepszym wyjściem okaże się zapalniczka, najlepiej żarowa. Można też pokusić się o takie gadżety, jak na przykład power bank, który podtrzyma nasz telefon na dłużej. Pamiętajmy również o właściwym zabezpieczeniu całego sprzętu przed wilgocią. Jednak w sytuacji kryzysowej kluczowe będą nasze umiejętności i odpowiednie przygotowanie.