Termoizolacja się opłaca

W obecnych czasach ocieplenie domu jest niemalże koniecznością. Wciąż rosnące ceny rachunków za energię, regularne podnoszenie cen paliw, wszystko to każdego roku skłania coraz większą ilość inwestorów do termoizolacji swoich budynków. Nowe inwestycje powstają ze szczególną dbałością o jak najwyższej klasy izolację cieplną. Dzięki temu i kilku innym szczegółom technicznym, niektóre z nieruchomości można nazwać domami energooszczędnymi lub nawet pasywnymi.

Pianka PUR – doskonały materiał nie tylko na poddasze

izolacja poddasza pianką poliuretanowąKoszty poniesione na ogrzanie domu z sezonie zimowym rosną każdego roku, niezależnie od tego, jaką metodą grzewczą się posługujemy. Drożeje zarówno gaz, olej, jak i paliwa stałe, a wśród nich najtańszy dotąd węgiel. Dlatego też wielu właścicieli domów decyduje się na zaizolowanie swojego budynku, aby poprawić jego szczelność i poprzez to zmniejszyć straty ciepła w sezonie grzewczym. Dobrze wykonana izolacja domu może wygenerować nawet o 30% niższe rachunki za ogrzewanie w skali roku. Ponadto przynosi korzyści również latem. Budynek nie nagrzewa się tak szybko, nawet w największe upały. Opłacalność takiej inwestycji trudno zatem podważyć. Pozostaje pytanie: czym ocieplić dom? Metod jest kilka i każda z nich różni się specyficznymi właściwościami, jak również ceną. Pod uwagę należy wziąć zarówno wiek budynku, jak i materiał z jakiego jest zbudowany, oraz przede wszystkim nasz budżet, ponieważ termoizolacja domu jest kosztowną inwestycją. Jedną z metod coraz powszechniej stosowaną, obok tradycyjnego styropianu i wełny mineralnej, jest pianka poliuretanowa. Najbardziej popularna jest izolacja poddasza pianką poliuretanową. W tym miejscy czasem trudno położyć tradycyjny materiał izolacyjny w taki sposób, aby wypełnił wszystkie szczeliny i zapobiegł utracie ciepła. Pianka PUR sprawdza się w tym wypadku idealnie. Nanoszona jest metodą natryskową, co sprawia, że prace z jej zastosowaniem są łatwe i nie zajmują dużo czasu. Izolacja poddasza pianką poliuretanową to jednak nie jedyna opcja dla tego ciekawego materiału. Piankę PUR można wykorzystać w ocieplaniu całego domu, od fundamentu aż po dach, w zależności od rodzaju użytej pianki.

Pianka PUR to bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych. W zależności od jej rodzaju, może przypominać swoimi właściwościami styropian bądź wełnę mineralną, z pewną różnicą: izolacja za jej pomocą jest zdecydowanie łatwiejsza, a wykwalifikowany zespół pracowników szybko sobie z nią poradzi.