Tanie żyrandole kryształowe czarne

Zmieniam wnętrze swojego salonu, stad interesują mnie żyrandole kryształowe czarne za niewielkie pieniądze. Ważne, aby nie były drogie, ponieważ budżet mam mocno okrojony. Uznałam, że właśnie taki model żyrandoli będzie mi najbardziej odpowiadał, ponieważ jest elegancki i gustowny. Do tej pory w moim salonie wisiały trzy długie lampy szklane bez ozdobników. Jak najbardziej, pasowały do wyposażenia, ale w tej chwili planuje przejść ze stylu rustykalnego na barokowy. 

Barokowość w żyrandolach kryształowych czarnych

żyrandole kryształowe czarneJak wiadomo, epokowa barokowa przepełniona była luksusem, czasami nawet graniczącej z próżnością. Nie mniej jednak, zawsze urzekały mnie bogate wyposażenia dworków, owalne kształty mebli, złote ozdobniki i srebrne sztućce. Chciałabym żyć w tamtych czasach. Postanowiłam zrealizować swoje marzenia i wymienić wnętrze mojego salonu. Właśnie przeglądam oferty w internecie i widzę, że żyrandole kryształowe czarne są niesamowicie drogie. Niestety, nie będzie mnie stać. Chyba, że zakupie używane, ale tego bym nie chciała. Mój skąpy mąż żałuje dać mi na nowe wyposażenie, twierdząc, że jest to niepotrzebny wydatek. Ja tak nie uważam, chce czuć się dobrze we własnym domu. Tak samo, jeśli chodzi o garderobę. Mam swój określony styl i jego się trzymam. Nie musi on się podobać wszystkim, ale wystarczy, iż ja się sama ze sobą dobrze czuję. Od dziecka byłam uparta, więc myślę, że i tym razem ugram na swoje i jakoś wyciągnę od męża pieniądze na zakup nowych żyrandoli.

Chyba, że uda mi się znaleźć naprawdę w dobrym stanie żyrandole, wtedy zdecyduję się na używane. Potrzebuję dwa żyrandole kryształowe czarne bez dodatkowych zdobników. Idealnie, gdyby były energooszczędne i nie za długie. Mam jeszcze kilka tygodni na znalezienie odpowiednich modeli, ale poszukiwania już rozpoczęłam.