Tanie i skuteczne maski

Noszenie masek nie jest wymysłem władz, a sposobem na ograniczenie transmisji wirusa. Jak już wiadomo, koronawirus przenosi się drogą kropelkową, zatem w celu uniknięcia zakażenia należy zasłaniać usta i nos. Z pewnością codzienne zakładanie maski nie jest wygodne, ale jest konieczne, dlatego każdy z nas musi się dostosować do tego wymogu.

Którą maseczkę wybrać?

najlepsza maska z filtrem ffp3Z początkiem pandemii, kupienie maseczki ochronnej graniczyło z cudem, ponieważ wszystkie zapasy zostały wyczerpane w ciągu kilku dni. Obecnie sytuacja się unormowała i producenci dostosowali ilość podaży do rosnącego popytu. Obecnie w sprzedaży znajdziemy maski jednorazowe wykonane z bawełny lub specjalnej włókniny dwu lub trzywarstwowych oraz modele wielorazowe, tak zwane półmaski. Z pewnością każdy model będzie dobry, ale tylko nieliczne chronią nas z wysoką skutecznością. Najlepsza maska z filtrem FFP3 jest polecana lekarzom, pielęgniarkom czy osobom pracującym w szpitalach i przychodniach, gdzie ryzyko zakażenia jest największe. Producent zapewnia, że maska z filtrem FFP3 zapewnia aż dziewięćdziesięciopięcio procentową skuteczność ochrony przed zakażeniem wirusem. Ponadto chroni ona przed wszelkimi bakteriami, roztoczami, zanieczyszczeniami czy alergenami. Każdy kto chce się skutecznie chronić przed zakażeniem, powinien zainwestować właśnie w taką maskę, gdyż jest ona jedną z najlepszych. Jest ona w wersji półmaski, czyli że można ją wielokrotnie stosować, ale tylko pod warunkiem przestrzegania podstawowej zasady – po każdym zdjęciu, maskę należy dokładnie zdezynfekować. Kluczowym czynnikiem zapewniających tak wysoką skuteczność ochrony, jest także właściwy sposób noszenia maski, czyli że jednocześnie musi być zasłonięty nos i usta oraz powinna ona szczelnie przylegać do twarzy. Elastyczne gumki ułatwiają utrzymanie jej we właściwym ułożeniu.

Najtańsze maski kupimy już za kilka złotych i będą to modele jednorazowe na przykład chirurgiczne lub półmaski z filtrami. W maskach FFP3 filtr zatrzymujący wirusy znajdują pomiędzy pięcioma warstwami materiałów filtrujących. Są to modele bardzo lekkie i praktyczne, a dzięki profilowanemu kształtowi i uszczelce na nos, każda osoba może je bez problemu dopasować do kształtu twarzy. Właściwie dobrana maska jest kluczem do sukcesu.