Sposoby bezwykopowej naprawy rur

Bezwykopowa naprawa rur opiera się na działaniu bezinwazyjnym, bez konieczności odkopywania oraz odsłaniania istniejącej instalacji kanalizacyjnej. Metoda ta jest szybka, prosta oraz ekonomiczna, nie powoduje ingerencji w lokalną strukturę, dzięki czemu sprawdza się wszędzie tam, gdzie zależy klientom na pozostawieniu okolicy w stanie nienaruszonym. Czy rzeczywiście jest to tak korzystne rozwiązanie? Czy nie warto byłoby wybrać zamiast tego metodę tradycyjnej naprawy rur kanalizacyjnych?

Skuteczność bezwykopowej naprawy rur

łatwa bezwykopowa naprawa rurMetoda bezwykopowa nie może być zastosowana w przypadku wszelkich uszkodzeń. Jeżeli poziom uszkodzenia instalacji kanalizacyjnej jest bardzo wysoki i przekracza trzydzieści pięć procent, to konieczny może okazać się remont generalny. Są to jednak sporadyczne przypadku, a w większości lokalnych awarii możliwe jest zastosowanie metody bezwykopowej. Dobrym rozwiązaniem jest łatwa bezwykopowa naprawa rur. Może ona polegać na punktowym usuwaniu uszkodzeń, na przykład w miejscach łączenia rur kanalizacyjnych. W takim przypadku wykorzystuje się do kontroli kamerę i uszkodzone rury uszczelnia materiałem z włókna szklanego nasączonego żywicą. Pozwala to na precyzyjne uszczelnienie rury poprzez idealne dopasowanie do jej powierzchni. W przypadku uszkodzeń na większym odcinku, możliwe jest zastosowanie metody liniowej, która polega na uzupełnianiu ubytków rurą o mniejszej średnicy. Umieszczana jest ona wewnątrz uszkodzonych fragmentów instalacji. I choć światło kanalizacji w tym miejscu ulegnie niewielkiemu zwężeniu, to nie będzie to przeszkadzało w użytkowaniu przewodu. Do wykonania takich prac konieczne jest zarówno posiadanie nowoczesnego sprzętu, jak również bogatego zaplecza technicznego. Jedynie takie firmy są w stanie usunąć różnorodne rodzaje awarii systemów kanalizacyjnych, bez jednoczesnej znacznej ingerencji w taką instalację.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby móc skorzystać z nowoczesnych metod naprawy rur, warto wziąć pod uwagę naprawę bezywkopową. Jest to nowoczesna metoda, która pozwala ograniczyć koszty ponoszone na naprawę, jak również ograniczyć czas prac wykonywanych przez daną firmę, bez degradacji środowiska oraz konieczności docelowej rekultywacji, która również bywa problematyczna.