Solidny wózek dla dziecka

Rodzice, którzy niebawem mają powitać na świecie swoje dziecko, z pewnością już kilka miesięcy przed porodem, kompletują wyprawkę. W jej składzie znajdują się najpotrzebniejsze elementy, które będą mu służyć przez pierwsze miesiące, a nawet lata życia. Są to przede wszystkim ubranka, łóżeczko czy wózek. W przypadku wózka, maluchy potrzebują aż dwóch modeli.

Ile trzeba zapłacić za solidny wózek?

solidne wózki dziecięce spacerowe tanieOd urodzenia do około szóstego – siódmego miesiąca życia, dzieci są przewożone w gondolach, czyli w głębokich wózkach, które mają płaskie dno. Jest to konieczne, ponieważ ich kręgosłup jest jeszcze za słaby, aby mógł utrzymać maluszka w jakiejkolwiek pozycji. Kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać, to najwyższy moment, aby gondolę zamienić na spacerówkę, w której dziecko jeździ w pozycji siedzącej. Można za jednym razem kupić gondolę i spacerówkę, ale to wymaga poniesienia jednorazowego wyższego kosztu. Jeżeli kupimy je oddzielnie, to zapłacimy nieco więcej, ale nie będziemy musieli się martwić o miejsce do przechowywania wózka. Solidne wózki dziecięce spacerowe tanie kupimy w sezonie wyprzedaży albo w sklepach internetowych. Szczególnie atrakcyjne ceny mają wózki pochodzące z poprzednich kolekcji, gdyż ich cena często jest obniżona nawet o trzydzieści procent. Na rynku znajdziemy wiele modeli wózków spacerowych, które mogą się znacznie różnić wyglądem, wyposażeniem czy wagą. Jeżeli zależy nam na praktycznym wózku, to najlepiej wybierać lekkie i wytrzymałe, ponieważ świetnie się sprawdzą w każdych warunkach. Z takim wózkiem można jechać na zakupy, na dłuższy spacer czy zabrać na wakacje. Wiele modeli posiada system składania jedną ręką, dzięki czemu po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca i można go schować w szafie czy w bagażniku samochodu. W komplecie posiadają folie przeciwdeszczowe i moskitiery.

Poza klasycznymi wózkami spacerowymi, w sprzedaży znajdziemy wózki do biegania, które mają nieco inną konstrukcję i trzy zamiast czterech kół. W spacerowych wózkach, bardzo ważne są duże budki, które można rozłożyć i osłonić dziecko przed deszczem, wiatrem czy słońcem. Obowiązkowym elementem są pięciostopniowym pasy bezpieczeństwa, które chronią dziecko przed wypadnięciem w trakcie jazdy oraz pałąk znajdujący się na wysokości rączek dziecka.