Solidne panele poliwęglanowe

Zastosowanie tworzyw sztucznych zwiększa się z każdym dniem. Można zauważyć, że wiele nowoczesnych materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych wykorzystuje się nawet w branży budowlanej. Przykładem jednego z takowych materiałów może być, chociażby poliwęglan, który skutecznie zastępuje szkło. Jego zastosowanie już jest bardzo szerokie.

Nowoczesne panele z poliwęglanu

płyty poliwęglanowe komoroweZ tworzywa, jakim jest poliwęglan korzystano już wiele lat temu. Jednak dopiero od jakiegoś czasu zaczęto tworzyć z tego materiału specjalne panele, które mogą świetnie zastępować szkło. W szczególności stosuje się te panele w miejscach, w których szkło nie mogłoby być zastosowane ze względu na jego właściwości. Szczególnie dużym uznaniem cieszą się obecnie płyty poliwęglanowe komorowe. Takie płyty składają się z dwóch warstw, które oddzielone są od siebie przegródkami. Pomiędzy warstwami znajdują się komory wypełnione powietrzem. Dzięki nim panele poliwęglanowe są tak bardzo lekkie. Oprócz paneli komorowych można spotkać się również z poliwęglanem litym. Ten materiał wyróżnia się tym, że doskonale przepuszcza promienie słoneczne. Efektywność w przepuszczaniu promieni słonecznych w przypadku poliwęglanu litego wynosi nawet 80%. Takie same parametry ma szkło więc poliwęglan można bez najmniejszych problemów stosować wszędzie tam, gdzie szkło z jakiegoś powodu nie może być zastosowane.

Na chwilę obecną w naszym kraju działa wiele sklepów oferujących panele poliwęglanowe. Od jakiegoś czasu można takowe panele znajdować również w marketach budowlanych. Płyty komorowe dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Można więc wybrać taką wersję, która będzie idealnie pasować do naszych wizji. Z paneli poliwęglanowych można również z powodzeniem tworzyć szklarnie i inne podobne obiekty.