Rodzina z dzieckiem na wakacjach

Wybierając się na wakacje zagraniczne czeka nas wiele decyzji do podjęcia i spraw do załatwienia. Zgromadzenie niezbędnych dokumentów, wykupienie ubezpieczeń, sprawdzenie ważności paszportów, czy też dowodów osobistych, zakupienie biletów lotniczych, czy zorganizowanie transportu na lotnisko. Trzeba się również odpowiednio przygotować do podróży, szczególnie wtedy, kiedy wybieramy się na urlop z dzieckiem.

Urlop przyjazny dziecku

hotel przyjazny rodzinieZapewne każdy rodzic przyzna mi rację, że znudzone dziecko to najgorsze dziecko. Dlatego też warto zadbać, aby nasza pociecha już podczas podróży miała ciekawe zajęcie. Kilka godzin spędzonych w samolocie może okazać się wyzwaniem dla rodziców kilkuletniego dziecka. Jak zorganizować ten czas dziecku, aby nie stało się niepożądanym gościem na pokładzie samolotu? Weź ze sobą coś, co zajmie uwagę pociechy na dłuższy czas, ponieważ jest jeszcze szansa, że kilkuletni szkrab zmęczy się i utulony przez monotonny szum klimatyzacji, po prostu utnie sobie drzemkę. Ale do tego czasu przyda się kilka gadżetów, takich jak kieszonkowe łamigłówki, kolorowanki, gry karciane, w które zagracie wspólnie. W ostateczności pomoże telefon, a w nim ulubiona bajka, czy gra. Mój syn uwielbiał oglądać zdjęcia i filmiki, które często nagrywaliśmy razem. Wracaliśmy wtedy razem do wspomnień i opowiadaliśmy sobie zdarzenia z przeszłości. Czasem dobrym pomysłem będzie kupienie zupełnie nowej zabawki specjalnie na okazję wyjazdu, aby dziecko mogło się nią zająć podczas długiego lotu. A może by tak poczytać ulubione bajki? Kiedy już szczęśliwie wylądujemy, najgorsze mamy już za sobą. Pod warunkiem, że na miejsce naszego pobytu wybraliśmy odpowiedni hotel przyjazny rodzinie. Na co warto zwrócić uwagę? Na atrakcje, które uwielbiają dzieci, czyli przede wszystkim baseny dla najmłodszych, place zabaw, piaskownice itp. Bardzo często hotele, prócz atrakcji zewnętrznych, oferują również specjalnie wyposażone dziecięce sale zabaw wewnątrz obiektu. W razie niesprzyjającej pogody jest to miejsce, gdzie nasza pociecha radośnie spędzi czas w gronie rówieśników. Hotel przyjazny rodzinie powinien oferować również specjalne dziecięce menu, szczególnie jeśli chodzi o ciepłe posiłki. Najmłodsi wczasowicze niekoniecznie zachwycą się owocami morza, czy też warzywnym risotto na swoim talerzu. Dlatego też jeszcze przed wyjazdem proponuję dokładnie przejrzeć ofertę miejscowych hoteli i wybrać tą najciekawszą dla malucha opcję.

Podróż i wybór odpowiedniego hotelu możemy zatem uznać za powodzenie. Teraz wystarczy już tylko zadbać o to, by wspólnie spędzony urlop był dla nas i dla naszej pociechy ciekawą i radosną przygodą. Aby te kilka lub kilkanaście dni zapadły nam wszystkim w pamięć tylko w pozytywnym znaczeniu tego słowa.