Rodzaje paneli ogrodzeniowych

Tradycyjne brytyjskie panele ogrodzeniowe są w różnych wzorach i wysokościach, ale większość produkowanych i dostarczanych w Wielkiej Brytanii paneli ogrodzeniowych ma tradycyjnie długość 6 cali. Rzadko zdarza się, aby panele ogrodzeniowe były dłuższe, ale można natknąć się na lokalnego producenta, który kiedyś produkował panele nieco dłuższe. Europejskie panele ogrodzeniowe mają około 6 cali długości.

Podstawowa charakterystyka paneli ogrodzeniowych

panele ogrodzenioweKwestia długości paneli jest istotna, jeśli zdecydujemy się dopasować europejskie panele ogrodzeniowe do wcześniej zainstalowanych brytyjskich przestrzeni panelowych. Podczas montażu tych paneli w istniejących słupkach ogrodzeniowych problem można rozwiązać przez dodanie dwóch listew przymocowanych na każdym końcu panelu ogrodzeniowego. Dostawca ogrodzeń powinien być w stanie zaoferować te listwy. Tradycyjne (i najczęstsze) panele ogrodzeniowe są wykonane z drewna i są typu zakładkowego, przeplatanego lub kredensowego. Nakładające się panele ogrodzeniowe są wykonane z lameli o krawędziach, które zachodzą na siebie i składają się z ramy listwy z dodatkowymi listwami, aby zapewnić wytrzymałość i zapobiec wypaczaniu się listew. Niektórzy producenci paneli ogrodzeniowych umieszczają łaty zarówno z tyłu, jak i z przodu panelu. Przeplecione panele ogrodzeniowe są wykonane z całkowicie przyciętych listew, przeplecionych wokół wąskich listew, które są układane pionowo. Panele te ponownie mają ramę listwy, ale mogą mieć tylko jedną pionową listwę w środku. Panele ogrodzeniowe wykonane z desek posiadają ciężką listwą przymocowaną z tyłu. Powinny mieć listwę u góry, u dołu i na obu końcach oraz jedną listwę środkową w przypadku niskich paneli lub dwie równo rozmieszczone listwy, jeśli panel ma ponad 5 cali wysokości.

Dostępne są również dekoracyjne rodzaje paneli ogrodzeniowych. Często są one wykonane przy użyciu w pełni obrobionego i czasem wzorzystego drewna przymocowanego do ramy. Panele te wymagają znacznie większego nakładu pracy związanej z procesem produkcyjnym, a zatem ich cena zwykle jest wyższa. Dwa najczęściej występujące panele to teraz panel ogrodzenia zakładkowego i panel closeboard. Panele zachodzące na siebie są zwykle najtańszymi panelami, a panele typu closeboard są droższe.