Rodzaje lamp rowerowych

Coraz więcej osób decyduje się na uprawianie jakiejkolwiek aktywności. Jest to wynikiem wzrostu świadomości co do pozytywnych skutków, które ona wywołuje. Przede wszystkim możliwe jest poprawienie kondycji oraz samopoczucia. Regularny ruch zmniejsza również ryzyko występowania różnych chorób układu krążenia. Właśnie dlatego tak ważne jest uprawianie jakiegokolwiek rodzaju sportu. Najpopularniejsze są obecnie bieganie oraz jazda na jednośladzie.

Jaką lampkę do roweru wybrać?

lampa rowerowa ledNie wymagają one bowiem posiadania specjalistycznego sprzętu oraz dużych nakładów finansowych. Co więcej aktywności te można uprawiać praktycznie wszędzie. Niemniej podczas ich wykonywania należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Często bowiem biegacze czy osoby poruszające się rowerem przemieszczają się po zmroku. W takim przypadku należy przede wszystkim zapewnić odpowiednią widoczność szczególnie jeśli aktywność odbywa się przykładowo na ulicy, a nie w wytyczonych do tego ścieżkach. Biegacze często używają w tym celu specjalnych świateł czy opasek odblaskowych. W niektórych przypadkach można się również spotkać z kamizelkami. Dzięki temu są oni widoczni z dużych odległości. W drugiej grupie bardzo często wykorzystywana jest lampa rowerowa led, która może być umieszczona zarówno z przodu jak i z tyłu. Jej zastosowanie umożliwia generowanie strumienia świetlnego o dużym natężeniu co nie tylko zapewnia dobrą widoczność lecz również oświetla teren po którym się porusza dana osoba. W ten sposób poprawiany jest komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Diody elektroluminescencyjne zapewniają niski pobór energii co sprawia, że bez problemu mogą być one zasilane z przenośnych źródeł energii takich jak akumulatory czy baterie.

Warto wspomnieć, że cechuje je również duża wytrzymałość i niezawodność. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wysokiej ochrony obudowy lampy co umożliwia jej stosowanie nawet w trakcie deszczu czy niekorzystnych warunków. Z przodu przeważnie stosowane są źródła światła o kolorze białym. Z tyłu z kolei stosuje się lampki czerwone, które dodatkowo mają różne tryby świecenia. Może to być światło ciągłe czy błyskające o różnej częstotliwości. Jak widać obecnie należy stosować rozwiązania, które poprawiają bezpieczeństwo i widoczność na drogach publicznych. Jest to wymagane prawnie.