Rekomendowana farba tatuatorska

W nowym warsztacie postanowiliśmy pracować odmiennymi narzędziami, niż w starym miejscu pracy. Po części spowodowane to było chęcią spróbowania czegoś nowego, a po części chcieliśmy również odróżniać się od poprzedniego zakładu. Pierwszą różnicą były całkowicie inne farby do wykonywania tatuaży niż te do których przyzwyczailiśmy się wcześniej.

Farby do zaawansowanych technik tatuażu

farba kuro sumiFarby które używaliśmy do tej pory należały do bardzo podstawowych i mimo iż sprawdzały się w większości naszych technik bardzo dobrze, nieszczególnie nadawały się do eksperymentowania i tworzenia czegoś bardzo oryginalnego. Koledzy tatuażyści często wspominali iż farba Kuro Sumi, tworzona na podstawie receptur japońskich jest doskonała do zaawansowanych technik i niestandardowych projektów, dlatego postanowiliśmy ją ekstensywnie przetestować. Farby Kuro Sumi można było dostać zarówno pojedynczo, jak i w zestawach, a ta ostatnia opcja wydała się nam o tyle ciekawa, iż zestawy były często grupowane na tematyczne, więc każdy tatuażysta mógł zaopatrzyć się w takie farby, jakie najbardziej odpowiadały jego technice, i ewentualnie dokupić brakujące, jeśli takowe były. Farby okazały się bardzo dobre, zdecydowanie lepsze niż podstawowe farby do których byliśmy przyzwyczajeni. Krycie farb różniło się od ich przeznaczenia, a w zestawach były farby przeznaczone zarówno do tworzenia konturów jak i cieniowania, czy też wypełniania konturowania.

W ofecie Kuro Sumi można natomiast było dostać wszystkie farby, jakie tylko tatuażysta mógłby sobie zażyczyć. Metalizowane farby, półprzezroczyste odmiany do tworzenia efektów czy też warianty neonowe, wszystkie pozwalały na tworzenie niezwykle imponujących i nietypowych dzieł, za pomocą wielu różnych technik tatuatorskich.