Psie bandany, czyli jak zadbać o komfort pupila?

Umieszczona na szyi pupila bandana nie wzbudza już tak wiele kontrowersji, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat wcześniej. Miłośnicy zwierząt przekonali się do bandan głównie przez sporą ilość zalet, które mają wpływ na komfort psa. Wbrew pozorom, bandana nie służy wyłącznie celom estetycznym. Do czego wykorzystuje się tego typu elementy odzieży i jakim psom zaleca się kupno takich produktów?

Zalety kupna bandany dla psa

wzorzysta bandana dla psaO ile ludzie korzystają z bandan głównie w celu poprawy wizerunku, tak u zwierząt jest to nie tylko modne, ale również funkcjonalne rozwiązanie. Elegancki dodatek może być zakładany każdej rasie psów, w tym zarówno tym mniejszym, jak i większym zwierzętom. Szczególnie zalecany jest zakup bandan dla psów długowłosych – w upalne dni pies zawsze szuka sposobów na ochłodę i nie zawsze jest w stanie pozwolić sobie na kąpiel. Wówczas bandanę można namoczyć i w takim stanie założyć psu, który przez dłuższy czas będzie czuł chłód. To nie jedyna zaleta bandan dla psów. Zakłada się ją również zwierzętom, które są agresywne w stosunku do innych osób lub odczuwają strach w miejscach, gdzie jest tłoczno, na basenach, w parkach rozrywki bądź innych. Wówczas taką bandanę nasącza się specjalnymi, roślinnymi preparatami uspokajającymi bezpiecznymi dla psów, zalecanymi przez weterynarzy. Pies momentalnie odczuje ukojenie i nie będzie negatywnie nastawiony do obcych. Wzorzysta bandana dla psa może zostać zakupiona w sklepach internetowych i niektórych sklepach stacjonarnych. Dostępna jest w wielu interesujących kolorach i rozmiarach. Koszt produktu waha się od kilkunastu złotych do około 50, w zależności od wielkości psa i oryginalności wzoru, który ma znaleźć się na bandanie. Produkt przystosowany jest do wielokrotnego prania, dlatego bezproblemowo można wyczyścić bandanę, jeżeli zostanie ona zabrudzona.

Bandany nie powodują sporego dyskomfortu u zwierząt i z czasem psy przyzwyczajają się do niej. Dzięki możliwości wielokrotnego moczenia bandany, pies cały czas będzie czuł się ochłodzony, a namoczenie jej w lawendzie lub innych uspokajających środkach pozwoli zarówno psu, jak i opiekunowi spokojnie spędzić czas na wakacjach. Warto pomyśleć o zakupie bandany dla swojego pupila, bez względu na jego rasę i wielkość.