Profesjonalny skaling zębów

Jedzenie jest jedną z największych przyjemności, które niosą ze sobą też negatywne skutki, w postaci próchnicy. W jamie ustnej bytują różne bakterie, które żywią się resztkami jedzenia, zatem zaniedbanie obowiązku szczotkowania zębów może mieć poważne konsekwencje.

Kiedy poddać się skalingu?

skaling zębów warszawaObowiązkiem każdego z nas jest regularne mycie zębów, przynajmniej dwa razy dziennie. Ponadto ważne jest też nitkowanie, które usuwa resztki jedzenie ze szczelin między zębowych oraz systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Każdego dnia na naszych zębach gromadzi się żółtawy lub ciemno brązowy nalot, który jest wynikiem spożywania określonych pokarmów. Jeżeli nie będzie on regularnie usuwany, to zacznie twardnieć i odkładać się zaraz przy linii dziąseł. Jego obecność przyczynia się do powstawania stanów zapalnych, dlatego trzeba pamiętać o jego likwidowania, a najlepszym na to sposobem jest skaling zębów Warszawa jest miastem

, w którym wykonamy go już za około sto pięćdziesiąt – dwieście złotych. Skaling jest inaczej nazywany odkamienianiem zębów, ponieważ polega on na usuwania kamienia nazębnego. Kiedyś, wykorzystywano do tego celu specjalne dłuto, którym stomatolog dosłownie podważał i odrywał kawałki kamienia, co nie było przyjemnym zabiegiem. Dziś takie metody poszły w zapomnienie, gdyż kamień usuwa się ultra dźwiękami, które są znacznie dokładniejsze i nie powodują bólu. Stomatolodzy zalecają, aby skaling wykonywać przynajmniej raz – dwa razy do roku, a u osób z nierównymi zębami, nawet do trzy miesiące.

Poza usuwaniem kamienia nazębnego, które jest podstawą w utrzymaniu zębów w dobrym stanie, trzeba regularnie je zabezpieczać warstwą fluoru. Piękny uśmiech jest zasługą regularnych zabiegów pielęgnacyjnych i profilaktycznych, a nie genetyki.