Praktyczne koparko – ładowarki

Sezon budowlany może trwać nawet cały rok, jeżeli tylko pogoda na to pozwala. Jeżeli mówimy o ciężkim sprzęcie budowlanym, to może on wykonywać prace jedynie na zewnątrz z uwagi na parametry, zastosowanie i możliwości.

Jakie jest wykorzystanie koparko-ładowarek?

koparko-ładowarkiFirmy budowlane muszą na stanie posiadać odpowiedni sprzęt do wykonywania przeróżnych prac. W zależności od profilu, mogą one wykonywać odwierty, wykopy, czy wyburzenia. W tej branży najczęściej są wykorzystywane koparko-ładowarki, ponieważ jako jedyne mają wiele zastosowań. Jest to pojazd mechaniczny na podwoziu kołowym, który posiada silnik spalinowy. Może wykonywać zadania na placu budowy lub przewozić różne materiały na niewielkich odległościach. Średnia moc silnika jest optymalna do prac jakie może ta maszyna wykonać, dodatkowo pozwala to na ekonomiczne użytkowanie. Koparko – ładowarka jest na podwoziu kołowym z napędem hydraulicznym i posiada dwa układy robocze, jeden koparkowy, a drugi ładowarkowy. Oba układy mogą działać niezależnie od siebie i mogą mieć zamieniane osprzęty, dzięki czemu zastosowanie maszyny jest bardzo szerokie. Głównymi zaletami tych maszyn są niskie koszty eksploatacji, dlatego też można je spotkać niemalże na każdym placu budowy. Świetnie się sprawdzają w wykonywaniu wszelkich wykopów, rowów, czy nawet koszeniu skarp. Tego typu maszyną przede wszystkim jest wykonywany załadunek i transport urobku na niewielkich odległościach oraz charakterystyczne dla koparek wykopy na wąskich przestrzeniach.

Obsługa maszyny odbywa się przez operatora siedzącego w oszklonej kabinie. Osoby, które będą nimi kierować , muszą posiadać odpowiednie uprawnienia państwowe, które uzyskuje się po skończeniu właściwych kursów z otrzymaniem pozytywnego wyniku na zaliczeniu.