Praca z przewodami pneumatycznymi w wysokich temperturach

Rurki, z których są skonstruowane przewody pneumatyczne są dostępne w szerokiej gamie kolorów, a także przezroczyste, w zależności od mieszanki. Nie zapominaj o wpływie temperatury i ciepła na materiały rurowe – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zestawu. Zawsze pracuj w granicach minimalnych i maksymalnych temperatur.

Jak działają przewody pneumatyczne w wysokich temperaturach

przewody pneumatyczne pcvW szczególności należy pamiętać, że podwyższone temperatury będą miały wpływ na ciśnienie robocze, zwłaszcza gdy docierają do nich materiały rurowe górna granica temperatury. Na przykład jedna wersja nylonowej rurki o średnicy 0,25 cala. ID ma znamionowe ciśnienie rozrywające 1250 psi przy 20 ° C, ale tylko 600 psi przy 90 ° C. Dostępnych jest wiele łączników do budowy pneumatycznych rurek i zestawów węży do połączenia z komponentami współpracującymi. Należą do nich wersje z kolcami, push-to-connect, kształtowane, zaciskane i wielokrotnego użytku; i są wykonane z tworzywa sztucznego, mosiądzu, stali, stali nierdzewnej i innych materiałów. Przede wszystkim projektanci powinni upewnić się, że przewody pneumatyczne pcv są ze sobą kompatybilne, ponieważ nie każda konstrukcja pasuje do każdego rodzaju rurki lub węża. Inne ważne uwagi dotyczące złączek obejmują zdolność utrzymywania ciśnienia, łatwość instalacji, rozmiar i wagę, odporność na korozję i, oczywiście, koszt. Rurki są wytłaczane w prostych długościach i przechowywane na rolkach, ale można je również formować w cewki sprężynowe.

Pozwala to znacznie wydłużyć rurki w razie potrzeby, a następnie powrócić do zwartej konfiguracji w celu przechowywania na uboczu. „Ogony”, krótkie, proste odcinki rurek, które rozciągają się z każdego końca odcinka zwijanego, ułatwiają mocowanie złącza. Średnica cewki, średnica rurki, grubość ścianki i rodzaj materiału wpływają na chowanie.