Pożywny makaron do karmy dla psa

Wielu właścicieli zwierząt zastanawia się czy ich pupil otrzymuje wszystkie składniki odżywcze w karmie. Choć potrzeby naszych podopiecznych często różnią się od naszych potrzeb wielu z nas funduje swoim pupilom ludzkie jedzenie. Myślimy, że pies jako członek rodziny może jeść dosłownie wszystko.

Karma z dodatkiem makaronu

dobry makaron dla psaKarmienie psa resztkami ze stołu jest bardzo poważnym błędem, który odbija się na zdrowiu zwierzęcia. Takie postępowanie może doprowadzić chociażby do otyłości lub do powstania cukrzycy. To my jako właściciele odpowiadamy za stan zdrowia naszych zwierząt. Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta chętnie korzystają z okazji i nie grymaszą się gdy mają dostać coś co właśnie miało powędrować do naszych ust. Jednak to, że czworonóg chętnie zjada potrawy przeznaczone dla ludzi nie oznacza, że są one dla niego wskazane. Wręcz przeciwnie dokarmianie takim jedzeniem może skończyć się wizytą u lekarza oraz kosztownym leczeniem zwierzęcia. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami gotowych karm dla zwierząt możemy samodzielnie przygotowywać pokarm dla naszych psów. Samodzielnie przygotowana karma to pewność, że wiemy co je zwierzę. Jednakże domowy posiłek musi być dopasowany do zapotrzebowania i trybu życia zwierzęcia. Posiłek pełnowartościowy powinien składać się z trzech elementów. Podstawowym składnikiem musi być surowe mięso. Drugim ważnym elementem jest tak zwany wypełniacz może być nim chociażby makaron. Trzecim elementem są warzywa mogą być gotowane lub surowe. Psy chętnie jedzą pietruszkę czy marchewkę. Każdy z tych składników powinien mieć odpowiedni udział w przygotowywanym posiłku. Jeśli nasz pies jest bardzo aktywny fizycznie możemy zwiększyć ilość mięsa. Jeśli nasz pies jest kanapowcem i nie lubi dużo ruchu powinniśmy ograniczać ilość wypełniacza w karmie czyli chociażby makaronu. Jakość wypełniacza ma tu duże znaczenie, dobry makaron dla psa zapewnia uczucie sytości. Dzięki temu nasz zwierzak nasyci się taką ilością jaką będzie miał przygotowaną. W makaronie zawarte są składniki odżywcze oraz te wpływające na pracę układu trawiennego. To dzięki błonnikowi nasze zwierzę nie będzie cierpieć z powodu zaparć. W sklepach zoologicznych mamy wiele makaronów, które zawierają dodatki warzyw czy ziół.

Makaron przygotowuje się bardzo szybko dzięki czemu przygotowanie posiłku będzie szybkie. Zbilansowana dieta zwierzęcia pozwala utrzymać jego dobrą kondycję. Podczas zakupu gotowych makaronów dedykowanych dla psów warto z uwagą przeczytać skład i wybrać ten najlepszy. Jedynie dobrze skomponowana dieta jest w stanie zapewnić zdrowie naszemu zwierzęciu.