Popularność ustawień hellingerowskich w Krakowie

Bert Hellinger przez wielu jest uznawany za wizjonera swoich czasów. Stworzył nowatorską terapię opartą na teorii systemowej. Podejście systemowe jest powszechnie znane i akceptowane na całym świecie. Terapia według Berta Hellingera budzi wiele emocji. Przede wszytkim sam twórca ustawień systemowych, twierdzi, że jego metoda nie powinna być uznawana za psychoterapię.

Krakowscy specjaliści od ustawień hellingerowskich są skuteczni

ustawienia hellingerowskie krakówTerapia rodzinna, zwana też często zamiennie systemową, jest powszechnie stosowana zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Polsce. Terapeuci systemowi w dużej mierze skupiają się na związkach pacjenta z najbliższymi członkami rodziny. Mowa tutaj zarówno o tak zwanej rodzinie pochodzenie, jak i rodzinie generacyjnej, czyli tworzonej przez pacjenta w dorosłym już życiu. Bardzo często relacje rodzinne są przyczyną wszelkich konfliktów psychicznych oraz zaburzeń. Członkowie rodziny wzajemnie wpływają na siebie. Tworzą przy tym unikalną całość, która nie jest sumą cech poszczególnych członków rodziny. Bert Hellinger stworzył metodę opartą na teorii systemów. Jego terapia jest głęboka i skuteczna. W zasadzie podczas jednej sesji pacjent wspólnie z resztą grupy dociera do sedna swoich problemów. To niesamowite, jak wielki wpływ na psychikę mają ustawienia hellingerowskie Kraków jest jednym z miejsc, w którym można skorzystać z takiej terapii. Znajduje się tutaj specjalny ośrodek zrzeszający specjalistów wyszkolonych w ustawieniach systemowych.

Krakowscy specjaliści od ustawień systemowych cieszą się dużym zaufaniem wśród swoich pacjentów. Mają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie do tego, żeby prowadzić terapię grupową. Poddają się regularnej superwizji. Wiedzą, jak reagować w określonych sytuacjach i dbać o komfort swoich pacjentów.