Polecana herbata biała

Nie da się ukryć, że każdy zna smak tradycyjnej herbaty, którą pijemy właściwie codziennie. Kiedyś znana i dostępna była tylko odmiana czarna i to do niej jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni. Jakiś czas temu zaczęły pojawiać się w sklepach nie tylko herbaty owocowe. Poza odmianą zieloną i czerwoną, zainteresowanie wzbudziła również biała. Wiele osób zastanawia się, czy herbaty mają jakieś szczególne właściwości, czy jedynym ich zadaniem jest zaspokajanie pragnienia. Bez wątpienia trzeba dowiedzieć się czegoś więcej.

Właściwości białej herbaty

biała herbata sklepFaktem jest to, że bardzo chętnie sięgamy po herbatę. Znajdziemy ją w każdym sklepie, ale często podczas jej wyboru kierujemy się tylko ceną. To duży błąd, ponieważ herbaty wysokiej jakości mają przede wszystkim wiele cennych właściwości. Za cesarzową wśród herbat uważana jest już od wieków biała herbata sklep, w którym można ją kupić, jest doskonale wyposażony i możemy mieć pewność, że taka herbata na pewno jest najwyższej jakości. Odmiana biała wiele wieków temu dostępna była jedynie dla cesarza, a dziś może pić ją każdy. Ma ona dużo bardziej delikatny smak, niż odmiana czarna czy czerwona. Listki z krzewu herbacianego zbierane są na bardzo wczesnym etapie ich rozwoju. Mają wtedy formę drobnych pączków. Charakterystyczną cechą jest to, że są pokryte białym meszkiem i są właśnie wywodzi się nazwa białej herbaty. Aby uzyskać paczkę herbaty, potrzeba wielu tysięcy takich pączków, dlatego właśnie ta odmiana jest o wiele droższa od pozostałych. Herbata biała zawiera trzykrotnie więcej przeciwutleniaczy. Doskonale chroni komórki skóry przed działaniem wolnych rodników. Nie tylko zapobiega starzeniu się skóry, ale zapobiega również powstawaniu nowotworów. Herbata wspomaga nasz układ odpornościowy, zapobiega infekcjom i przeziębieniom. Działa także pobudzająco i poprawia nasz nastrój.

Każdego dnia sięgamy po jakąś odmianę herbaty, jednak najczęściej prawie nic nie wiemy na jej temat. Bez wątpienia warto sięgnąć po odmianę białą, która ma delikatny smak i bardzo wiele prozdrowotnych właściwości. W jej składzie jest dużo więcej substancji czynnych, które nie tylko poprawią nasz stan zdrowia, ale także wpłyną na wygląd naszej skóry. Można powiedzieć, że picie białej herbaty będzie dla nas korzystniejsze, niż stosowanie kremów na zmarszczki.