Podlasie zaprasza miłośników kajakarstwa

Wraz z nastaniem lata wielu z nas marzy o wypoczynku, porzuceniu miejskiego zgiełku i hałasu i przeniesieniu się gdzieś na łono natury, gdzie nic nie będzie zakłócało naszego spokoju. Planując wyjazd wakacyjny, często bierzemy pod uwagę walory krajoznawcze danego regionu, a także możliwości relaksu, jakie nam oferuje.

Spływy kajakowe pomysłem na wakacje

spływy kajakowe podlasieJeśli chcielibyśmy choć na parę dni zapomnieć o obowiązkach, długim staniu w korkach, dusznym miejskim powietrzu, ciągłym zabieganiu i stresie, powinniśmy udać się na urlop do miejsca położonego z dala od wielkich miast i rozbudowanej infrastruktury. W Polsce znajdziemy wiele takich urokliwych zakątków, w których możemy schronić się i wypocząć, a także aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Należy do nich Podlasie, położone na wschodzie kraju, dawniej wchodzące w skład tzw. Kresów Wschodnich, obecnie jeden z najbardziej tajemniczych i dzikich obszarów Polski. Jeśli naszym marzeniem jest wakacyjny wyjazd, podczas którego poznamy nieco flory i fauny, spędzimy czas na łonie natury i zorganizujemy spływy kajakowe Podlasie powinno spełnić wszystkie nasze oczekiwania. To raj dla miłośników kajakarstwa i aktywnego spędzania czasu nad wodą. Podlaskie rzeki są niezwykle malownicze, a przy tym dość spokojne, dlatego mogą po nich pływać osoby początkujące,  a nawet całe rodziny z dziećmi, oczywiście pod opieką dorosłych. Organizując spływ kajakowy, musimy pamiętać o zachowaniu podstawowych reguł bezpieczeństwa. Zawsze i w każdej sytuacji, gdy wsiadamy do łodzi, powinniśmy mieć na sobie kapok. Kamizelka ratunkowa przyda się nawet tym, którzy świetnie pływają i w wodzie czują się jak ryby. W razie hipotetycznego wypadku ochroni ona nasze zdrowie, a nawet życie. Jeśli nie dysponujemy odpowiednim sprzętem, zawsze możemy skorzystać z ofert wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych, których na Podlasiu znajdziemy bardzo wiele.

Wakacyjna przygoda na  łonie natury to wspaniały sposób na spędzenie urlopu. Jeśli chcielibyśmy spróbować swych sił na wodzie podczas spływu kajakowego, powinniśmy udać się na Podlasie. Tamtejsze rzeki są przyjazne każdemu, a liczne wypożyczalnie i doświadczeni instruktorzy ułatwią nam podróżowanie kajakiem przez malowniczą krainę oraz poznawanie tego wyjątkowego regionu.