Odstawiamy samochód do stacji diagnostycznej

 

Każdy kierowca bez względu na to, od ilu lat posiada prawo jazdy oraz ile ma samochodów, musi odwieźć swoje auto do stacji kontroli celem wykonania diagnostyki technicznej. Dotyczy to też motocyklistów, rolników oraz tych z nas, którzy kolekcjonują stare pojazdy, które ściągane są z zagranicy. Nowy samochód przed zarejestrowaniem też musi zostać poddany obowiązkowej kontroli technicznej. 

We Wrocławiu funkcjonuje wiele stacji diagnostycznych

stacja diagnostyczna wrocławNa naszych drogach pojawia się coraz więcej samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Przeciętna rodzina ma dwa samochody, które służą do dojazdów do pracy, czy odwożeniu dzieci do szkoły lub na zajęcia dodatkowe. Każdy kierowca ma też świadomość, iż ciąży na nim prawny obowiązek dokonania kontroli stanu technicznego pojazdu, zanim zostanie on dopuszczony do ruchu drogowego. Brak aktualnych dowodów potwierdzających przebyte przeglądy wiąże się z nałożeniem mandatu i punktów karnych na właściciela pojazdu mechanicznego. Jeśli chodzi o taki warsztat, jak stacja diagnostyczna Wrocław ma wiele miejsc, w których dokonywane są tylko i wyłącznie przeglądy techniczne. Musimy bowiem pamiętać, iż warsztaty przeprowadzające kontrole muszą mieć na to zezwolenie i wystawiać nam potwierdzenie dokonania właściwego przeglądu we właściwym czasie. Sam przegląd trwa około godziny i zawsze wykonywany jest przez doświadczonych mechaników, którzy pracują na najlepszym sprzęcie diagnostycznym, który pozwala też ocenić stan podwozia każdego samochodu. Powiedzą nam, które części powinny być wymienione na nowo oraz dokonają wymiany oleju i płynów hamulcowych. Sami nie zawsze widzimy, która część naszego auta powinna zostać wymieniona na nową. Dla samych kierowców dokonywanie diagnostyki nie jest uciążliwe. Wystarczy tylko, że umówią się na dany dzień i godzinę. Sprawdzany jest też obowiązkowo mechanizm, motocykli, wszystkich pojazdów, które ściągamy z zagranicy oraz nowych pojazdów, które muszą mieć wykonany przegląd przed dokonaniem ich rejestracji i otrzymaniem tablic rejestracyjnych.

Terminów dokonywania przeglądów i badań stanu technicznego musimy pilnować, jak przysłowiowego oka w głowie. Dokonywane są one tylko i wyłącznie w zarejestrowanych stacjach diagnostycznych, które zawsze wydają kierowcom zaświadczenie o odbytym badaniu. Wszystkie stacje pracują na renomowanych liniach diagnostycznych, które obsługiwane są przez doświadczonych mechaników. Coroczna kontrola jest ważna zarówno z punktu widzenia kierowców, jak i pieszych, by jedni i drudzy mogli bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym.