Nowoczesne słuchawki dla sportowca

 

Słuchanie muzyki w trakcie treningu mniej czy bardziej wymagającego było obecnie swoistą normą, gdyż pozwalało nie tylko znacznie uprzyjemnić sam trening, ale również ułatwiało zachowanie rytmu czy czasu ćwiczeń. Nic więc dziwnego iż do każdego rodzaju aktywności fizycznej, zarówno amatorzy jak i zawodowi sportowcy zabierali odtwarzacze muzyczne i słuchawki najróżniejszego rodzaju.

Zaawansowane słuchawki sportowe

słuchawki dla aktywnychNie wszystkie słuchawki były jednak wygodne, a wielu użytkowników bardzo szybko zaczynało uważać zwykłe modele zakładane na głowę, czy odmiany douszne, za bardzo niewygodne. Miały one bowiem tendencję do spadania przy bardziej intensywnym ruchu, a ich kable były zdecydowanie podatne na uszkodzenia, głównie poprzez wyrwanie z gniazda w trakcie treningu. Sportowcy i entuzjaści wysiłku fizycznego preferowali więc znacznie lepsze i bardziej komfortowe słuchawki dla aktywnych. Spośród wielu różnych odmian słuchawek sportowych, bodaj największą popularnością cieszyły się bezprzewodowe słuchawki z wbudowanym odtwarzaczem muzyki. Były to słuchawki o jakości dźwięku rywalizującej z modelami gamingowymi, a zarówno tonacja jak i głośność mogła być bardzo łatwo regulowana za pomocą przycisków umieszczonych na zewnętrznej obudowie słuchawek. Wbudowany odtwarzacz eliminował konieczność zabierania ze sobą dodatkowego urządzenia, a możliwość użycia kart pamięci o największych obecnie dostępnych pojemnościach oznaczała, iż pojemność zależała wyłącznie od preferencji użytkownika i ilości tytułów, jakie chciał na niej nagrać. Jedynym ich mankamentem była dość wygórowana cena, aczkolwiek dyktowana obecnością wbudowanego odtwarzacza muzyki, łączącego dwa urządzenia w jedno. Bezprzewodowe słuchawki sportowe były modelami nausznymi, podobnymi nieco do dużych słuchawek studyjnych.

Były one bardzo wygodne przede wszystkim ze względu na ciasne, aczkolwiek wygodne, opięcie wokół głowy, bardzo łatwe do dopasowania do wymiarów każdego użytkownika słuchawek. Owe opięcia uniemożliwiały spadanie urządzenia z głowy podczas ćwiczeń, i zapobiegały przesuwaniu się w trakcie co bardziej intensywnego treningu. Słuchawki tego typu nie były trudne do dostania, gdyż można je było spotkać w wielu sklepach sportowych z profesjonalnym sprzętem do ćwiczeń, jak również w salonach komputerowych i elektronicznych.