Nauka wspinaczki od podstaw

Od jakiegoś czasu intensywnie poszukiwałam jakieś dodatkowe zajęcia, które mogłabym wykonywać w wolnym czasie. Bardzo zależało mi na tym, żeby opierało się ono na jakiejś aktywności fizycznej. I ku mojemu zaskoczeniu, ostatecznie stanęło na wspinaczce. Na ściankę wspinaczkową zabrała mnie moja znajoma się zakochałam. Wspinam się od kilku miesięcy na sztucznych ściankach i idzie mi na tyle dobrze, że mój trener zaproponował mi kolejny krok, jakim jest nauka wspinaczki w terenie.

Podstawowy kurs ze wspinaczki

kilkudniowe kursy wspinaczkoweBez względu na to, czym się na co dzień zajmujemy, kluczowy jest ciągły rozwój. Nawet w tych dziedzinach życia, które traktujemy jako czystą pasją. Często bowiem jest tak, że nasza pasja staje się szansą na dodatkowy lub główny zarobek. Ja dopiero niedawno odkryłam, co uwielbiam robić w wolnym czasie. Okazało się, że pokochałam wspinaczkę. Zaczęłam oczywiście od prostych ścianek sztucznych, umieszczonych w specjalnych halach. Mimo tego, że na ścianki chodzę regularnie dopiero od kilku miesięcy, to udało mi się już przejść poziom wyżej i obecnie mam opanowaną umiejętność wspinania się nawet po tych najtrudniejszych ściankach. Z tego względu dostałam propozycję, żeby spróbować swoich sił na prawdziwych skałach. I bardzo mi się ten pomysł spodobał. W dalszym rozwoju mocno pomagają kilkudniowe kursy wspinaczkowe, których z roku na rok powstaje coraz więcej. Zapisałam się na taki kurs, który odbywa się latem w bardzo malowniczym miejscu. Tam pod okiem doświadczonych taterników, w grupie kilku osób, będę miała okazję sprawdzić się w terenie. Plusem jest to, że w cenie szkolenia jest też możliwość wypożyczenia profesjonalnego sprzętu. Takie sprzęt trochę kosztuje i na razie chce się wstrzymać z jego zakupem. Kurs, na który się zapisałam, nauczy mnie podstaw. Kolejnym razem będę miała możliwość uczestniczyć w zajęciach dedykowanych osobom, które mają już podstawy opanowane.

Kurs wspinaczkowy w terenie jest doskonałym sposobem na rozwijanie swoich umiejętności w zakresie wspinaczki. Jest on dedykowany dla tych osób, które mają już jakieś podstawy z wspinania się na sztuczne ścianki. Ja się do takich osób zaliczam, dlatego wykupiłam w tym roku możliwość udziału w kursie, który odbywa się w terenie. Kolejnym razem będę się zapisywać na kurs dla bardziej zaawansowanych.