Narzędzia do podkaszania trawnika

Utrzymanie ogrodu w dobrej jakości to ciężka praca. Zwłaszcza, gdy ktoś wokół domu posiada spory kawałek własnego ogrodu. W takim przypadku nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu. Jako przykład przedstawię tutaj pewne często pomijane narzędzie, które jest w stanie znacznie skrócić czas potrzebny na pielęgnację przydomowego ogrodu. Jest to podkaszarka.

Dobrze jest posiadać wysokojakościową głowicę do podkaszarki spalinowej

wysokojakościowe głowice do podkaszarek spalinowychPodkaszarka służy do koszenia traw i różnych innych roślin. W przeciwieństwie do kosy spalinowej nie jest ona przeznaczona do koszenia dużych obszarów trawy, lecz raczej do punktowego podkaszania trudno dostępnych miejsc. Gdy posiadamy bardzo rozbudowany ogród, gdzie niemal wszędzie jest trawnik, ale za to jest on gęsto przeplatany różnorodną roślinnością, to właśnie w takim miejscu wykorzystanie podkaszarki to strzał w dziesiątkę. Chodzi tutaj właśnie o miejsca w pobliżu roślin, drzew i krzewów, gdzie trudno jest podjechać tam kosiarką, a wykorzystanie mocnej kosy spalinowej może doprowadzić do zniszczenia roślin. W takim przypadku przyda się odpowiedni sprzęt wyposażony w wysokojakościowe głowice do podkaszarek spalinowych, które doskonale sprawdzą się przy koszeniu wrażliwych miejsc w ogrodzie. Podkaszarki spalinowe generują dużo mniejszą siłę i mają mniejsze obroty niż kosy, przez co nawet gdy dotkną krzew to nie uszkodzą go tak bardzo. Służą one przede wszystkim do koszenia traw i ich moc jest dostosowana tylko do tego zadania. Są to także dość lekkie urządzenia

, co zapewnia niezwykła precyzję. Jesteśmy w stanie tak sterować urządzeniem, aby manewrować w odległości zaledwie kilku milimetrów od łodyg kwiatów, które nie chcemy ściąć. Pozwala to na skoszenie trawnika przy samych roślinach, bez szkody dla nich. Jak więc widzimy, gdy mamy dużo takich miejsc, gdzie trawnik łączy się z innymi roślinami w ogrodzie, to najlepiej tą granicę skosić właśnie podkaszarką, gdyż do tego właśnie została ona stworzona.

Na wstępie powiedziałem, że jest to dość niedoceniane narzędzie. A niesłusznie, gdyż jak widzimy okazuje się bardzo przydatne. Tym czasem dla wielu z nas zakup kosiarki lub kosy spalinowej wydaje się uniwersalnym zakupem, a w naszej opinii te sprzęty poradzą sobie w każdym miejscu. Żadne jednak z tych urządzeń nie radzi sobie w trudno dostępnych miejscach tak dobrze jak podkaszarka, dlatego warto ją mieć jako uzupełnienie zestawu.