Nakładka chroniąca schody

W tym roku zaplanowaliśmy z mężem remont domu, który dostaliśmy od jego rodziców. Poza wymianą podłóg, czy też malowaniem, konieczne było wymienienie mebli, a także różnych elementów dekoracyjnych. Zebraliśmy na remont sporą sumę, dlatego nie musieliśmy się martwi o to, czy starczy nam na wszystkie zaplanowane zmiany. Remont został już ukończony, teraz dopracowuje wizualnie wnętrza.

Miękki dywanik na drewniane schody

miękkie nakładki na wymiarKażdy dom wymaga co jakiś czas odświeżenia, szczególnie wtedy, kiedy nie był remontowany przez dłuższy czas. A w takim stanie był dom, który otrzymaliśmy z mężem od jego rodziców, którzy przeprowadzili się do urokliwego mieszkania. Remont przeprowadziliśmy wiosną tego roku, a teraz skrupulatnie dokupuje kolejne elementy wyposażenia wnętrz. Na schody kupiłam ostatnio miękkie nakładki na wymiar, żeby zabezpieczyć stopnie przed przetarciami. Dodatkowym atutem takich nakładek jest to, że wyciszają stukanie w trakcie wchodzenia czy schodzenia ze schodów. Dodają też uroku klatce schodowej. Nakładki wykonane są z dość długiego włosia, przez to są bardzo miękkie. Jak chodzi o kolorystykę, to początkowo chciałam kupić bardzo jasne nakładki, jednak z czasem stwierdziłam, że będą się one za szybko brudzić. Ostatecznie kupiłam ciemnoszare dywaniki, które również pasują do naszych drewnianych schodów i zgrywają się z jasnymi ścianami. Do wybory, zamiast nakładek, miałam jeszcze dywaniki, ale ostatecznie zdecydowałam się na tą pierwszą opcję.

Po remoncie domu zawsze przychodzi czas na jego aranżację. Ja cały czas dokupuje kolejne elementy wyposażenia wnętrz. Moim ostatnim zakupem są nakładki na schody, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też zabezpieczają schody przed zniszczeniem. Plusem jest to, że mogłam je kupić na wymiar.