Najlepsze kontrastowe zabawki

Rozwój dzieci przebiega bardzo dynamicznie, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Potrafią w jednym okresie czasu urosnąć, przybrać na wadze i nabyć wiele nowych umiejętności manualnych, przez co w mgnieniu oka zaczynają się podnosić i raczkować.

Jak działa kontrastowa zabawka?

kontrastowe zabawkiDzieci należy stymulować do wszechstronnego rozwoju od pierwszych chwil życia, ponieważ najszybciej chłoną wiedzę i nowe umiejętności do trzeciego roku życia. To czego doświadczą w tym okresie, pozostanie z nimi na całe życie. Początkowo dzieci mają bardzo słaby wzrok i wszystko co widzą jest zamazane. Jednak z czasem maluchy zaczynają dostrzegać kontury i kolory. Do pierwszych barw jakie widzą należy biały i czarny, dlatego też w sklepach dla niemowląt możemy znaleźć kontrastowe zabawki. Mogą one być w formie pluszowej, plastikowej czy drewnianej. W sklepach z zabawkami możemy spotkać specjalne karty kontrastowe ze zwierzątkami, przedmiotami lub kształtami, które można ustawiać w łóżeczku dziecka. To spowoduje, że maluch kierowany ciekawością, będzie próbował odwracać główkę lub nawet ją podnosić, aby je dostrzec. Świetnym pomysłem jest też karuzela z kontrastowymi elementami, które wirując nad główką dziecka, zachęcają go do wyciągania w ich kierunku rączek i nóżek. To dla dziecka świetnie ćwiczenie fizyczne. W sprzedaży oferowane są też miękkie piłki czy kostki, które wykonane są z pluszu w kolorze czarnym i białym. Mogą też mieć elementy szeleszczące czy dzwoniące, co dodatkowo zaintryguje malucha.

Jak widać wybór zabawek kontrastowych na rynku jest bardzo duży, zatem każdy rodzic znajdzie optymalny produkt dla swojego dziecka. Im starszy jest maluch, tym więcej barw może zawierać taka zabawka, ponieważ z czasem będzie dostrzegać pozostałe kolory.