Na jakich materacach śpi się najlepiej?

Nie od dzisiaj wiadomo, że sen to najlepsza regeneracja naszego organizmu. Prawidłowe czyli systematyczne spanie mniej więcej w podobnych godzinach każdego dnia, wpływa bardzo pozytywnie na układ nerwowy, krążenie, oddychanie a nawet naszą koordynację ruchową podczas dnia. Jest wiele przeróżnych opinie na temat tego jakiej konstrukcji, twardości i grubości powinno być łoże, żeby było najzdrowsze dla naszego organizmu. W poniższej publikacji postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc czytelnikom w wyborze swojego wymarzonego materacu.

Materac a jakość snu

materac gorczycowy z łuską grykiWbrew powszechnej opinii, to wcale najwygodniejsze materace nie są tymi najzdrowszymi. Oczywiście nie chodzi tutaj o to żeby spać na gołych deskach bo to również nie jest zdrowie, jednakże nasz materac podłoże powinien być jak najbardziej twardy. Ważna również kwestią jest kwestia ułożenia kręgów szyjnych czyli ułożenia naszej głowy na poduszce. Wiele osób posiada w swojej sypialni kilka poduszek pomimo tego, że noce spędza samotnie. To również jest odradzane przez specjalistów ponieważ zbyt wysokie ułożenie głowy względem ciała podczas snu wpływa negatywnie na krążenie. Jeżeli planujemy zakup nowego materacu i chcielibyśmy żeby był on zakupem na długie lata, warto jest zwrócić uwagę na materac gorczycowy z łuską gryki. Nie jest to zakup na kieszeń każdego Polaka, jednakże jest to cena jeszcze w granicach rozsądku a posiada on wiele ciekawych zalet. Pierwszą są oczywiście właściwości zdrowotne. Pomimo swojej niezwykłej wygody, jest on również bardzo twardy a jak już wcześniej zostało wspomniane, jest to główny czynnik zdrowotności każdego materaca. Wiele osób twierdzi, że już po kilku miesiącach korzystania z tego materaca zauważyło znacznie mniejsze problemy bólowe z kręgosłupem a nawet ogólną poprawę nastroju.

Właściwości lecznicze materaca gorczycowego to oczywiście nie jedyna zaleta tego wielofunkcyjnego łoża. Drugą bardzo ważna zaletą jest jej monumentalna budowa. Do tego typu materaców zakładany są specjalne stalowe klamry, które pomimo swojej niedużej wagi są bardzo stabilne i bezpieczne. Są osoby, które twierdzą że łoże to nadaje się również do spowolnienia choroby jaką jest reumatyzm. Jednakże nie było jeszcze konkretnych badań na tym typie materacu, więc musimy się kierować opinią osób, które go zakupiły.