Na czym polega świecowanie uszu?

Nie od dziś wiadomo, że czyszczenie uszu patyczkami higienicznymi wbrew pozorom nie pomaga w pozbyciu się zalegającej w ich wnętrzu woskowiny, a wręcz może przyczynić się do ich zapchania i w konsekwencji pogorszenia słuchu. W związku z tym faktem firmy farmaceutyczne postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i zaproponować preparaty, których celem jest rozpuszczenie woskowiny, a tym samym również oczyszczenie wnętrza ucha. Jak się jednak okazuje istnieją lepsze sposoby na wyżej wspomniane, które dodatkowo niosą ze sobą również szereg innych korzyści. O czym zatem mowa? O świecowaniu uszu. 

Co warto wiedzieć o świecowaniu uszu?

świecowanie uszu wrocławKonchowanie uszu zwane potocznie świecowaniem, zaliczane jest do gałęzi medycyny alternatywnej. Wykonuje się je w celu usunięcia zanieczyszczeń znajdujących się w uszach, jak i również wyleczenia pewnych schorzeń. W przypadku tych ostatnich mowa między innymi o rozmaitych chorobach uszu, nosa oraz gardła. Osoby, które np. borykają się z nawracającym zapaleniem zatok czy częstymi przeziębieniami niewątpliwie będą mogły cieszyć się poprawą zdrowia po wykonaniu zabiegu jakim jest świecowanie uszu Wrocław. Co ważne, osoby cierpiące na bóle i zawroty głowy, migreny, a także na zespół przewlekłego zmęczenia czy szumy w uszach, także znajdą ukojenie w ich świecowaniu.  Na czym zatem polega tego typu zabieg? Otóż pacjentowi wmasowuje się w małżowinę uszną krem. Dzięki temu dochodzi do pobudzenia krążenia, a co za tym idzie możliwe jest lepsze wchłanianie substancji zawartych w olejkach eterycznych świecy. Następnie dochodzi do rozpalenia świecy dedykowanej świecowaniu uszu. Kolejno umieszcza się ją w przewodzie słuchowym i oczekuje na moment całkowitego wypalenia. Nie należy obawiać się poparzenia ucha, gdyż dolna część świecy jest zabezpieczona przed całkowitym spaleniem. Ostatnim elementem zabiegu jest zweryfikowanie, ile zanieczyszczeń z ucha zgromadziło się w świecy po jej rozwinięciu.

Podsumowując – zabieg świecowania uszu jest niewątpliwie dobrym rozwiązaniem, nie mniej jednak należy wykonywać go u profesjonalisty, gdyż wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy jak i doświadczenia. Efektem wyżej wspomnianego będą oczyszczone uszy, co przełoży się na jakość słuchu, a także poprawa stanu zdrowia. W związku z tym faktem niewątpliwie warto go wykonać.