Mydła naturalne do mycia każdego rodzaju skóry

Każdy rodzaj skóry potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Tym bardziej, że nasza skóra wraz z wiekiem bardzo się zmienia. Aby dobrze dobrać kosmetyki należy dobrze poznać swoją cerę. Najlepszym obserwatorem jesteśmy my sami, a więc wiemy czy nasza skóra na twarzy po użyciu mydła w kostce czy w żelu jest sucha i łuszcząca się czy mamy poczucie napięcia skóry. Dobrze dobrane mydło do twarzy może zdziałać cuda i być naszym sprzymierzeńcem w walce z niedoskonałościami ale i z wiekiem.  

Naturalne mydła do mycia twarzy

mydło do twarzyIlość mydełek dostępna na rynku najlepiej świadczy o tym, że jest to świetny kosmetyk. Siarkowe, węglowe, afrykańskie a może aleppo? Wszystko zależy od potrzeb naszej skóry i problemów z jakimi się borykamy. Mydło do twarzy należy odpowiednio dobrać do naszego rodzaju cery: mieszanej, przetłuszczającej się, zanieczyszczonej, czy z trądzikiem. Pamiętajmy, że nawet mydeł należy używać rozsądnie. Nie musimy stosować ich codziennie jeśli dojdziemy do wniosku, że takie mycie twarzy jest dla nas zbyt intensywne. Możemy je stosować naprzemiennie np. z emulsją .Mydła mają także różne stężenie swoich składników. Olej laurowy działa antybakteryjnie. Dlatego mydła z jego dodatkiem sprawdzają się przy cerze trądzikowej. Ilość oleju w mydle może wynosić od 5 do 40%. Im wyższe jego stężenie tym większa antybakteryjność. Przykładem może być tu wspomniane wyżej mydło aleppo albo mydło kamforowe. Jeśli szukamy czegoś delikatniejszego, do cery suchej, normalnej czy mieszanej śmiało można sięgnąć po mydło afrykańskie. Tworzy ono aksamitną, delikatna piankę dzięki czemu nie będziemy odczuwać ściągnięcia skóry po myciu. Popularne jest też wśród mydeł naturalnych mydełko węglowe. Ono równie dobrze radzi sobie z niedoskonałościami. Dobrze się pieni, oczyszcza i tak jak pozostałe mydła nadaje uczucie świeżości, lekkości, zamyka pory, rozjaśnia cerę.

Zaletą mydeł jest ich naturalność. Przeważnie wyrabiane są ręcznie w mydlarniach z tradycją gdzie stosowane są tylko olejki naturalnego pochodzenia. Nie zawierają konserwantów, utwardzaczy. Posiadają duże ilości naturalnej gliceryny. Niektóre z mydeł jak np. mydło węglowe nadają się nie tylko do mycia twarzy ale i włosów. Mydła naturalne to alternatywa dla osób chcących uniknąć chemicznego mycia.