Miękkie pieluchy bambusowe

 

Każda mama kompletuje dla swojego dziecka wyprawkę, w której znajdują się wszystkie niezbędne artykuły. Są to produkty, które służą przede wszystkim maluchom, ale także rodzicom ułatwiają opiekę nad nimi. Kiedyś nie było pieluch jednorazowych i każda mama kupowała stosy wielorazowych pieluch tetrowych, które były wkładane do specjalnych majtek. Obecnie mają one nieco inne przeznaczenie.

Ile kosztują pieluszki bambusowe?

pielucha bambusowa - cenaNoworodki i niemowlaki mają bardzo delikatną skórę, która wymaga szczególnego traktowania. Chodzi przede wszystkim o materiały, które mają bezpośredni kontakt ze skórą malucha. Najczęściej są to ubrania, pieluchy, kocyki i przeróżne okrycia. Na pewno każda mama ma w zapasie kilka pieluch, które wykorzystywane są w różnych celach. Najczęściej jest ona tetrowa, flanelowa albo pielucha bambusowa – cena jej jest znacznie wyższa od dwóch pozostałych. Pieluszki tetrowe i flanelowe kosztują zaledwie kilka złotych za sztukę i służą przede wszystkim do wycierania buzi dziecka, osłaniania ubrania przed zabrudzeniem czy jako alternatywne prześcieradło na przewijaku. Natomiast bambusowa pieluszka jest znacznie droższa, a jej cena wynika z faktu, że wykonana jest z tkaniny bambusowej, która posiada wyjątkowe właściwości. Bambus posiada naturalne filtry przeciwsłoneczne, które chronią delikatną skórę dziecka przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dlatego też pieluchy bambusowe najlepiej się sprawdzają w czasie lata, bo można nimi okrywać maluszka, dając mu jednocześnie skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Ponadto pielucha bambusowa jest jeszcze bardziej delikatna niż bawełna i znacznie lepiej chłonie wilgoć. Jest także bardzo lekka i posiada udowodnione działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Za oryginalną pieluszkę bambusową trzeba zapłacić od pięćdziesięciu złotych wzwyż.

Ponieważ na rynku pojawiło się bardzo dużo podróbek, będących imitacją pieluch bambusowych lub też takich, które w swoim składzie posiadają jedynie jakąś część włókien bambusowych, to koniecznie trzeba szukać modeli z odpowiednim certyfikatem jakości. Pieluszki mogą służyć jako okrycie, przytulanka czy do spowijania dziecka w celu jego uspokojenia. Maluchy bardzo je lubią, bo są przyjemne w dotyku, nawet po wielu praniach w wysokiej temperaturze.