Miękka pościel do wózczka

Przez pierwsze lata życia, najbezpieczniejszym miejscem do przewożenia maluchów jest ich wózek, który najpierw jest gondolą, a później zamienia się go na spacerówkę. Idąc na spacer z maluchem, zawsze trzeba być przygotowanym na zmianę pogody.

Jakie są rodzaje pościeli dla dzieci?

pościel do wózka z wypełnieniemWiększość gondoli posiada w zestawie miękki materacyk i mają wyścielone wnętrze przyjemnym w dotyku materiałem, jednakże to nie wystarczy, żeby maluchowi było wygodnie i ciepło. Mamy zawsze wkładają pościel do wózka z wypełnieniem, która zapewnia dziecku odpowiednie warunki na spacer. W porze letniej, wystarczy przykryć dziecko cienką kołderką lub nawet na niej położyć malucha, natomiast w zimie, konieczna będzie znacznie grubsza, która będzie dziecko chronić przed chłodem. W przypadku pościeli dziecięcej, stosowane jest wypełnienie syntetyczne, które jest najbezpieczniejsze, ponieważ nie gromadzą się w nim groźne bakterie i roztocza. Można ją prać w pralce bez obawy o jej jakość. Najczęściej wypełnienie stanowi specjalna włóknina lub silikonowe kuleczki, które w zależności od grubości, będą dostosowane do konkretnej pory roku. Pościel stosowana w wózku składa się z kołderki i poduszki. Mają one jeden rozmiar, który pasuje do gondoli i do spacerówki, zatem można jej używać nawet przez cały okres korzystania z wózka. Poduszka może być płaska prostokątna lub półokrągła albo w kształcie motylka, który został tak zaprojektowany, aby delikatnie podtrzymywać i stabilizować główkę niemowlęcia w trakcie spaceru.

Dzięki syntetycznemu wypełnieniu, pościel jest nieco usztywniona, co ułatwia jej układanie w wózku. Jest ona sprzedawana oddzielnie lub w zestawie z rożkiem, czy materacykiem. Co do materiału, to najczęściej są wybierane bawełniane lub bambusowe modele.