Miękka pościel dla dzieci

 

Każdy z nas lubi otulać się przyjemnymi w dotyki materiałami, dlatego mało kto nosi na gołą skórę sweter z owczej wełny, który niesamowicie drapie. Maluchy tym bardziej potrzebują miękkich tkanin, ponieważ ich skóra jest delikatna. Ponadto czasem szybko ulega alergiom, więc trzeba też uważać na rodzaj materiału jaki ma na przykład ubranko dziecka lu pościel.

Najlepsza pościel dziecięca

pościel dla dzieci 100x135W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy mnóstwo produktów, które się przydadzą dziecku na różnych etapach jego życia. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o ubranka, buciki, kocyki i pościel. Dzieci do około dwunastego miesiąca życia znaczną jego część spędzają w swoim łóżeczku, więc warto żeby miały w nim komfortowe warunki. Poza twardym materacem, osłonkami na szczebelki, ważna jest pościel. Ze względu na delikatną i wrażliwą skórę, lepiej zrezygnować z puchowych pościeli, które mogą uczulać i też szybko gromadzą się w nich roztocza i bakterie. Najlepsza będzie pościel dla dzieci 100×135 wypełniona syntetyczną włókniną, która jest hipoalergiczna i bezpieczna. Taką pościel można bez kłopotu prać w pralce w temperaturze do czterdziestu stopni Celsjusza. Najczęściej są one sprzedawane w komplecie kołdra z poduszką. Dla niemowląt, najlepsza będzie płaska poduszka, ponieważ ich kręgosłup cały czas się kształtuje. Dla starszych dzieci można wybierać nieco grubsze poduszki, które trochę uniosą głowę. Wymiar sto na sto trzydzieści pięć centymetrów będzie pasował do łóżeczka ze szczebelkami, ale również dla nieco starszego dziecka, które śpi w normalnym łóżeczku bez szczebelków. Dla dzieci najlepsze są bawełniane poszewki, które świetnie przepuszczają powietrze i chłoną wodę, dzięki czemu maluch się nie poci. Wybór najlepszej pościeli trzeba przede wszystkim dostosować do wieku dziecka i jego wzrostu.

Pościel dla dziecka jest niezbędnym wyposażeniem każdego łóżeczka i najlepiej od razu zaopatrzyć się w dwa komplety, aby je mieć na zmianę, w razie zabrudzenia. W sprzedaży są dostępne dwie wersje poście dziecięcych, na lato i zimę, które różnią się przede wszystkim grubością wypełnienia. Ich rozmiary doskonale się nadają do łóżeczka, gdyż w wózku będzie ona za duża, więc warto też pomyśleć o mniejszym rozmiarze jeżeli nasze dziecko jeszcze z niego korzysta.