Metody radzenia sobie z kolką dziecka

 

Wystąpienie kolki u dziecka stresuje każdego rodzica, a w szczególności, gdy są to regularne problemy. W związku z tym powinniśmy zadbać o znanie wielu metod domowych na pozbycie się tego przykrego problemu, jak również mieć przygotowane krople na kolkę, gdyby była bardziej uciążliwa. Warto też zauważać potencjalne przyczyny występowania kolek takie jak złe usadowienie dziecka czy powietrze w smoczku. To wszystko może sprawić, że kolka wystąpi.

Metody na pozbycie się niechcianej kolki

jak uspokoić dziecko podczas kolkiGłównymi objawami kolki są nagły głośny płacz, czerwona buzia oraz prężenie nóg i całego ciała z powodu bólu. Trzeba reagować szybko, aby pomóc naszemu maluchowi, jednak musimy pamiętać, iż metody jak uspokoić dziecko podczas kolki są najbardziej skuteczne w momencie, gdy my jesteśmy spokojni. Dziecko odczuwa to co my czujemy, przez co doskonale wie, że się stresujemy. To wzmaga jego strach. Dlatego zrelaksujmy się szybko i podejdźmy do sprawy jak najlepiej. Przede wszystkim usuńmy wszystkie zabawki, które wydają dźwięk bądź świecą. Dobrze jest pójść do pokoju, który będzie przyciemniony. Możemy również iść do łazienki, aby wykąpać dziecko w ciepłej wodzie. Ciepło pomaga na ból przy kolce. Dlatego możemy również zastosować termofor albo kompres. Dobrym sposobem będzie też podkurczenie dziecku nóg do klatki piersiowej albo masaż brzucha zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Niektórzy również kładą dziecko na brzuchu i masują jego plecy. To również może znacznie pomóc. Niekiedy idealnym wyborem okaże się napojenie dziecka naparem z kopru włoskiego. Warto też po tym ataku kolki pamiętać, iż powinniśmy zacząć szukać przyczyny ich występowania. Jeśli nasze dziecko ma złą postawę w trakcie jedzenia albo smoczek butelki ma więcej powietrza niż pokarmu to należy to niezwłocznie zmienić. W ten sposób będzie wszystko dobrze.

Dbanie o dziecko to nie tylko karmienie, zmiana pieluchy i dobieranie ubrań do pogody. To również szybkie reakcje rodziców, gdy dziecko coś boli, aby mu ulżyć. Dlatego, gdy wystąpią objawy kolki powinniśmy już znać metody na pozbycie się jej, a najlepiej metodami naturalnymi. Sięgajmy po krople dopiero wtedy, gdy nic nie będzie maluchowi pomagać. Nie zapominajmy także o wyciszeniu i byciu zrelaksowanym, aby nie stresować dziecka.