Meble we wzory

Meble to bardzo ważny element każdego pomieszczenia. Jedni traktują kwestię umeblowania czysto praktycznie. Inni podziwiają szafki i komody jak dzieła sztuki. Jeszcze inni fascynują się antykami. Kolejni zaś stawiają na to, by meble były nowoczesne. Co jednak czyni meble szczególnie wyjątkowymi?

Magia wzorów na meblach

wzory na meblachNiezależnie od tego, co w meblach cenimy najbardziej, czy bardziej interesuje nas ich strona estetyczna, czy praktyczna, kunszt ich wykonania jest bardzo istotny. Dzięki rzeźbionym meblom, w których strukturze rysują się piękne żłobienia możemy poczuć ducha minionych epok. Niektórzy zdecydują się naprawdę stare, antyczne meble, które mają dużą wartość dla kolekcjonera. Inni natomiast wybiorą wersję tańszą, czyli nowoczesne reprodukcje, tak zwane meble w stylu „vintage”. Nowoczesność stawia raczej na minimalizm. Formy są proste, gładkie. Nie każdemu podoba się taka moda. Takie meble za kilkadziesiąt lub kilkadziesiąt lat nie będą miały żadnej wartości. Co z tego, że teraz są na czasie? Nowoczesne meble czasem także mają wzory. Jednak nie są to rzeźbienia, a naklejki, nadruki z jakimś motywem. Czasami i w ten sposób można uzyskać całkiem ciekawy efekt. Jednak moim zdaniem takie zabiegi nie dorastają do pięt rzeźbionym antykom, czy nawet meblom tylko stylizowanym na stare. Można spotkać wiele firm, które współcześnie produkują meble metodą intarsji. Taka mieszanka różnych gatunków drzew to moim zdaniem najpiękniejsze wzory na meblach. Są gusta i guściki, ale każdy na pewno zachwyci się pięknym wzornictwem, nawet jeśli nie będzie w jego stylu.

Jeśli chcemy, by wnętrze naszego mieszkania miało „duszę”, musimy włożyć w nie cząstkę własnej duszy. Pokażmy, co właśnie w naszej gra! Wszelkiego rodzaju wzory w mieszkaniu są doskonałą formą ekspresji, dzięki której możemy pokazać innym nasz styl, naszą pasję i zaprezentować, jakie poczucie estetyki posiadamy.