Markowe automaty Necta

Rynek sprzedaży bezpośredniej jest doskonale rozwinięty niemalże w każdym kraju i generuje największe zyski. Jednakże w dzisiejszych czasach rośnie w siłę sprzedaż internetowa lub vendingowa, ponieważ są one wygodniejsze dla klientów.

Jakie są rodzaje automatów Vendingowych?

nectaZ pewnością większość osób nie lubi stać w kolejkach, dlatego też robienie zakupów w automacie jest wyjątkowo kuszącą propozycją. Pierwsze maszyny vendingowe pojawiły się w Stanach Zjednoczonych wiele lat temu i błyskawicznie zyskały popularność. W związku z czym nie miło kilka lat, a zaczęły się pojawiać w innych krajach. W Polsce pierwsze automaty można było zobaczyć w latach dziewięćdziesiątych i najczęściej były to maszyny do sprzedaży kawy, herbaty czy gorącej czekolady. Z czasem było ich coraz więcej i to z coraz szerszym asortymentem. Najpopularniejsze są automaty marki Necta, które znajdziemy niemalże w każdym mieście Polski. Mogą one sprzedawać słodkie i słone przekąski, zimne napoje w puszkach i butelkach, kanapki, a nawet lody. Wyglądem przypominają one duże lodówki z przeszklonymi drzwiami, przez które dokładnie widać co jest dostępne do sprzedaży. Ich największą zaletą jest możliwość prowadzenia sprzedaży bez udziału człowieka, ponieważ klienci sami obsługują maszynę, czyli wybierają produkt, dokonują płatności i go odbierają z podajnika. Cały proces zakupowy trwa co najwyżej kilkadziesiąt sekund. W automatach vendingowych można dokonywać zakup przez dwadzieścia cztery godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Jeżeli chodzi o rozmieszczenie automatów d sprzedaży samoobsługowej, to przeważnie znajdują się one w szkołach, na uczelniach, w szpitalach, gabinetach specjalistycznych czy w placówkach państwowych. Nie zabierają wiele miejsca i pozwalają na sprzedaż wielu rodzajów produktów.