Mała walizka na delegacje

Kiedy byłem małym chłopcem praktycznie nie ruszałem się z mojej rodzinnej miejscowości. Rodzice nie mieli zbyt dużo pieniędzy na podróże, dlatego co do zasady nie podróżowaliśmy. Dlatego czasami sam jestem zaskoczony tym, że teraz w pracy nie ma praktycznie tygodnia, w którym nie byłbym w delegacji służbowej. Chociaż zazwyczaj są to delegacje z tylko jednym noclegiem, to musiałem wymyślić sposób, a szybkie i efektywne pakowanie najważniejszych rzeczy.

Praktyczne walizki ze stelażem

walizka 40x30x20 ze stelażemZaczynając pracę nie miałem żadnego doświadczenia w pakowaniu się na krótkie wyjazdy służbowe. Doskonale pamiętam, że na pierwszy wyjazd wziąłem torbę sportową, przez co pogniotły mi się wszystkie ubrania. Szybko doszedłem więc do wniosku, że muszę mieć jakąś walizkę ze stelażem, dzięki której uniknę w przyszłości podobnych problemów. Ponieważ bardzo często w delegację nie jeżdżę sam, a w bagażniku znajdują się walizki kilku osób to najlepiej sprawdza się w moim przypadku moja obecna walizka 40x30x20 ze stelażem. Przez te wszystkie lata pracy eksperymentowałem z różnymi rozmiarami walizek na delegacje, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że ta którą mam teraz jest właśnie najbardziej optymalna. Właściwie w mojej firmie większość kolegów i koleżanek ma walizki podobnej wielkości, dzięki temu nawet wtedy, kiedy jedziemy wspólnie na jakieś szkolenie czy wizytę w centrali spokojnie mieścimy się w bagażniku naszego służbowego samochodu. Ważny jest też stelaż, ponieważ dzięki niemu nie musimy obawiać się tego, że jedna walizka zgniecie drugą i koniec końców nasze rzeczy nie będą wyglądały zbyt reprezentatywnie. Zresztą nowoczesne walizki są naprawdę pomyślane i pomimo kompaktowych rozmiarów są naprawdę pakowne i umożliwiają komfortowe transportowanie wszystkich najpotrzebniejszych w krótkich podróżach rzeczy. Dzięki nim nareszcie nie muszę podróżować w stresie.

Na rynku jest mnóstwo walizek dostępnych w różnych rozmiarach i wykonanych z różnorodnych materiałów. Z mojego doświadczenia wynika, że walizka nie musi być duża, żeby była pakowna, ale trzeba zwracać uwagę na kilka kwestii wpływających na jakość jej użytkowania, jak materiał wykonania, stelaż, kształt i ilość kółeczek, ponieważ samemu trudno mi wyobrazić już sobie podróżowanie z walizką, która ma tylko dwa zamiast czterech kółek.