Lyapko ujędrni twoją skórę

Większości z nas, masaż kojarzy się z relaksem, ponieważ najczęściej jest on stosowany jako sposób na rozluźnienie mięśni i rozładowanie stresu, nagromadzonego w związku z obowiązkami w pracy i w domu. Coraz częściej jednak wykorzystuje się masaż w różnego rodzaju terapiach.

Terapia wałkiem masującym

wałek uniwersalny lyapkoTerapia masażem sprawdzi się w przypadku, kiedy pacjent boryka się z takimi problemami jak rwa kulszowa, bóle pleców, zwłaszcza w obrębie kręgosłupa, dyskopatia oraz bóle mięśniowe. Nie każdego z nas stać na cotygodniowe, lub w niektórych przypadkach, codzienne wizyty u masażysty. Wtedy możemy zakupić własny przyrząd do masażu, którym będziemy przeprowadzać terapię samodzielnie, lub z pomocą bliskiej nam osoby. W tym celu polecam zakupić wałek uniwersalny lyapko. Jest to nowoczesne urządzenie do masażu w bardzo przystępnej cenie, około 150 złotych. Wałek Lyapko składa się z rączki i gumowego walca z metalowymi igłami. Wykonywany za jego pomocą masaż pobudza krążenie, zwiększając ukrwienie dolnych części skóry, rozluźnia mięśnie, a nawet spala zbędną tkankę tłuszczową. Wałek ten służy nie tylko do przeprowadzania kuracji leczniczych. Można go stosować do masażu twarzy, w celu zapobiegania powstawania zmarszczek, do masażu szyi, żeby zmniejszyć, lub zapobiec powstawaniu podwójnego podbródka. Masaż wałkiem Lyapko pozwala także na pozbycie się cellulitu, zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów powstałych w wyniku zbytniego rozciągnięcia skóry, na przykład w okresie ciąży, można również za jego pomocą kształtować owal twarzy.

Stosowanie wałka do masażu przyspiesza wchłanianie się kosmetyków do pielęgnacji skóry. Warto go używać wspomagająco przy stosowaniu kremów zawierających kolagen, dla maksymalnego ujędrnienia i wygładzenia skóry. Wałek można myć za pomocą ciepłej wody i mydła.