Kudowa Zdrój poleca najlepsze pokoje gościnne

Jeśli zamierzasz odwiedzić południowy zachód Polski, pochodzić po górach, wypocząć z dala od zgiełku miasta to warto wybrać się do  Kudowy Zdrój. To małe miasteczko stanowi świetne miejsce do zwiedzania okolicy, a także dalszych wypraw nawet w głąb sąsiadujących Czech, a przede wszystkim Pragi. Położone  w pobliżu Gór Stołowych, daje wiele możliwości wypoczynku i aktywności fizycznej. Park narodowy na terenie gór zachęca do pieszych wędrówek przez cały rok. Należy jednak odpowiednio się przygotować do takich wypraw i wyposażyć.

Najlepsze kwatery w Kudowie

najlepsze pokoje gościnne w kudowie zdrójW związku z dużym zainteresowaniem tym regionem, Kudowa Zdrój zapewnia wiele możliwości kwaterunku. Jednak  najlepsze pokoje gościnne w Kudowie Zdrój wynajmiemy w licznych sanatoriach i kwaterach prywatnych. W zależności od zasobności portfela i oczekiwań znajdziemy nowoczesne i luksusowe apartamenty, a także skromne pokoje dla mniej wymagających zwiedzających. Wszystkie oferty noclegów dostępne są od ręki lub  z wcześniejsza rezerwacją. Jako, że Kudowa nie jest dużą miejscowością, praktycznie wszystkie atrakcje są na miejscu. W centrum jest wiele sanatoriów, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych. Część z nich pochodzi z początku XX wieku. Najczęściej korzystają z nich kuracjusze, którzy wykorzystują walory uzdrowiskowe miejscowości i w celach zdrowotnych odwiedzają miejscowość. Korzystają z uroków położenia geograficznego- niedużej wysokości n.p.m i pagórkowatego terenu, czystego powietrza i pięknych ogrodów w słynnym Parku Zdrojowym.  W okolicy jest wiele muzeów, kapliczek i skansenów  do zwiedzania.W jednej z dzielnic Kudowy  znajduje się kaplica, której wnętrze uformowane jest z Ludzkich czaszek i piszczeli. Ale duże grono turystów przyjeżdża do Kudowy, aby spędzić czas w Górach Stołowych. Znajdujący się tam park narodowy ściąga przez cały rok amatorów wędrówek po szlakach i zabytkach przyrody a także amatorów sportów zimowych. Okoliczny Zieleniec czy inne ośrodki sportowe gwarantują noclegi i aktywny wypoczynek. Narciarze chętnie korzystają z noclegów w prywatnych kwaterach, które poza pięknymi pokojami oferują dodatkowe usługi i atrakcje, a usytuowanie pozwala na szybki dostęp do wyciągów czy tras biegowych.

W Kudowie Zdrój można wypocząć korzystając z bogatej bazy noclegów z pięknymi i zróżnicowanymi pod względem cen pokoi.W zależności od  indywidualnych potrzeb i sposobu spędzania wolnego czasu dopasować odpowiednie kwatery w centrum miasta lub na jego obrzeżu. W każdym z tych miejsc zapewniony jest kontakt z przyrodą, czyste powietrze i liczne atrakcje. To idealne miejcie do zwiedzania i poznawania historii Polski i Dolnego Śląska.