Kolczyk ze srebra sztyftowy

Srebrna oraz złota biżuteria jest najpopularniejsza wśród wszystkich wyrobów jubilerskich. Podobnie sprawa wygląda w przypadku kolczyków. Kolczyki generalnie są jedną z największych grup tworzonej biżuterii. Jest mnóstwo wzorów i form na jakie możemy się zdecydować. Dodatkowo możemy wybrać pomiędzy różnymi rodzajami zapięć z tyłu naszych uszu.

Jakie rodzaje kolczyków wybrać?

srebrne kolczyki sztyftTylko w przypadku uszu możemy wybierać rodzaje zapięć, jeżeli chodzi o kolczyki na innych partiach naszego ciała są to zazwyczaj proste wkręty, które są najbezpieczniejsze i dobrze się utrzymują w strategicznych miejscach. Jeżeli chodzi o modele dedykowane na uszy to bardzo popularne ostatnio są srebrne kolczyki sztyft. Srebro jest bardzo klasycznym metalem szlachetnym. Jest ono bardzo wytrzymałe, ale musimy je odpowiednio pielęgnować w innym przypadku zmieni ono kolor. Oczywiście można odwrócić tą sytuację poprzez dokonanie specjalnej reakcji chemicznej mające na celu wyczyszczenie patyny i konserwację naszej srebrnej biżuterii. Na rynki są również dostępne gotowe chusteczki nawilżone specjalną substancją w celu czyszczenia srebrnej biżuterii. Kolczyki wykonane ze srebra mogą przybierać różne kształty i formy, mogą również być mieszane z innymi materiałami. Przykładowo najlepszym połączeniem w biżuterii zdaje się być srebro z cyrkonami. Te małe syntetyczne kamyczki bardzo ładnie komponują się z barwą srebra z każdym wypadku. Cechuje je podobnie jak w przypadku srebra bardzo dobra cena za daną jakość. Jeżeli zdecydujemy się na nasze kolczyki w stylu boho, który jest ostatnio bardzo modny, możemy znaleźć na przykład egzemplarze które posiadają tylko sztyfty srebrne a reszto do dołączone elementy pasujące do danego stylu. I tak w przypadku boho zwanego też rustykalnym możemy mieć dołączone do naszych kolczyków na przykład fantazyjne piórka, czy też różnokolorowe chwosty lu sutasz. Chwost to nic innego jak bardzo dekoracyjne zakończenie supła.

Jeżeli poszukujemy wymarzonych kolczyków do jakieś stylizacji, lub też na specjalną okazję rynek stoi przed nami całkowicie otworem. Z sezonu na sezon czołowi projektanci biżuterii wymyślają coraz to nowe wzory i modele, a także różne nieoczekiwane połączenia. Na pewno każda z nas znajdzie tutaj coś dla siebie.