Kilka słów o rekuperacji

Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu energooszczędnego, pasywnego, w nowoczesnej technologii. Dzięki temu mają nie tylko bardzo ładny i trwały budynek, ale także taki, który będzie tańszy w utrzymaniu, bardziej komfortowy, czy wreszcie dopasowany do aktualnych standardów i wymogów prawnych, także w zakresie ochrony środowiska, nie tylko budownictwa.

Rekuperacja ma wiele zalet

rekuperacja kielceNowoczesny dom wymaga także nowoczesnych rozwiązań w zakresie instalacji. Stosuje się pompy ciepła o dobrych parametrach technicznych, ogrzewanie na podczerwień, czy elektrycznie opuszczane rolety. Buduje się nawet całe inteligentne domy, gdzie wszystko jest najwyższej jakości, a do tego sterowane elektronicznie. Również wentylacja musi być wykonana odpowiednio. Jako że w takich domach okna i drzwi są bardziej szczelne niż w innych i do tego nie stosuje się w nich opcji mikrowentylacji to trzeba sobie radzić w inny sposób. Z pomocą przychodzi rekuperacja Kielce. Jest to wentylacja mechaniczna, przeciwieństwo wentylacji grawitacyjnej, czyli jakby naturalnej. Tu za wentylację odpowiada specjalny rekuperator, który zajmuje się wymianą powietrza. Nowoczesne urządzenia sprawiają, że bez otwierania okien będziemy mieć zawsze w pomieszczeniu świeże, czyste i ładnie pachnące powietrze. W rekuperatorze jest ono oczyszczane przy pomocy filtrów, a dodatkowo następuje odzysk ciepła. Przez to wydaje się mniej pieniędzy na ogrzewanie, co na pewno przekłada się na roczne wydatki gospodarstwa domowego. Montaż rekuperacji powinien zostać zaplanowany na etapie budowania domu. Wtedy nie będzie problemy z rozprowadzeniem instalacji i samego urządzenia. Zakup rekuperacji na pewno także się zwróci, bo nie jest ona już tak bardzo kosztowna jak kiedyś, kiedy była jeszcze nowością na rynku. Teraz nie tylko w Kielcach, ale w każdym większym mieście znajdzie się przynajmniej jedna firma sprzedająca najlepsze rekuperatory.

Dobra firma ponadto zajmie się ich montażem oraz serwisowaniem czy czyszczeniem. W końcu sprawne urządzenie to podstawa. Warto zaznaczyć, że rekuperatory działają bardzo cicho, więc nie przeszkadzają w codziennych czynnościach. Dobry model powinien być niezawodny i mieć moc odpowiednio dopasowaną do wielkości domu w którym będzie zamontowany.